1. Новини Закарпаття
  2. >

«Слава та мир Чехії! Слава ЗСУ!»: українці у вишиванках пройшли ходою у Празі (ФОТО,ВІДЕО)

22.05.2022 22:56 0 Без кордонів
 

У столиці Чехії відбувся парад вишиванок, на якому українці щиро дякували чехам за їхню гостинність та допомогу.

Сьогодні, 22 травня, у столиці Чехії було людно та гучно, адже тисячі українців, які на даний час там знайшли прихисток тікаючи від війни вийшли на парад. Численна колона українців у вишиванках, з українською символікою та плакатами сформувалася біля Карлового мосту і уже звідти через старе місто ходою пішли до пам’ятника покровителю Чехії святому Вацлаву.

На центральній площі міста міста біля пам’ятника Вацлава учасники ходи заспівали гімни Чехії та України, після чого там відбулася невеличка імпровізована концертна програма.

Рухаючись містом українці несли в руках плакати зі словами вдячності Чехії за гостинність та допомогу. Також несли прапори України й прапори ЄС та заклики надати нашій державі статус кандидата в ЄС.
Як відомо, десятимільйонна Чехія входить в п’ятірку найбільших донорів України щодо військової допомоги. Також тимчасовий прихисток у цій країні знайшли понад 300 тисяч українців.
«Слава та мир Чехії!», «Děkujeme, Česko!», «Слава ЗСУ!» – ці лозунги лунали сьогодні в столиці Чехії з вуст дорослих і дітей, які своїми ручками міцно тримали рідні прапори України. В параді взяли участь українці з різних областей України, які тимчасово знаходяться в Празі. Тут були мешканці Києва, Черкас, Житомира, Ужгорода, Сум, Миколаєва та тимчасово окупованого Херсона.

Нагадаємо, Мавп’яча віспа: у 14 країнах фіксують спалахи вірусної хвороби 

Читайте на ГК:У Росіі розбився Іл-76: є загиблі (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Єврорада оприлюднила рішення щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС
Читайте на ГК:Фахівці розповіли, чи вплине на хід війни “тиха мобілізація” в РФ?