1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Чехія хоче продовжити надзвичайний стан через біженців з України

18.05.2022 12:25 Без кордонів

Уряд Чехії хоче продовжити режим надзвичайного стану, запровадженого через наплив біженців з України, ще на місяць - до кінця червня.

Уряд Чехії хоче продовжити режим надзвичайного стану, запровадженого через наплив біженців з України, ще на місяць - до кінця червня.

Про це повідомляє Česká televize, пише "Європейська правда".

Палата представників ще має схвалити пропозицію уряду. Вона розгляне її у четвер. За чинними нормами режим надзвичайного стану закінчиться 31 травня. 

Він дає змогу уряду вживати далекосяжних кризових заходів щодо ситуації з біженцями без схвалення парламенту.

"Поки що ми можемо впоратися з безпрецедентною хвилею біженців, але для того, щоб продовжувати так добре керувати ситуацією, ми домовилися, що необхідно буде просити Палату депутатів продовжити надзвичайний стан ще на тридцять днів", - сказав глава уряду Петер Фіала.

Від початку російського вторгнення 24 лютого понад 345 тисяч українців отримали дозвіл на перебування в Чехії. Ймовірно, деякі з них вже покинули країну. 

У 2020 та 2021 роках в Чехії неодноразово вводився режим надзвичайного стану, щоб краще боротися з пандемією коронавірусу.

Урядовці наголошують, що, на відміну від надзвичайного стану під час епідемії коронавірусу, цього разу він не обмежує громадян Чехії.

Чехія запровадила надзвичайний стан у зв’язку з прибуттям тисяч людей, які тікають від війни в Україні, на початку березня.

Нагадаємо, Угорська екуменічна служба Угорщини допомагає переселенцям на Закарпатті (ФОТО) 

Читайте на ГК:Пенсія в умовах війни: в Україні деяких пенсіонерів можуть позбавити виплат
Читайте на ГК:«Майже місяць російські солдати тримали їх у нелюдських умовах»: українець показав жахіття полону (ФОТО)
Читайте на ГК:«Щоб відбудувати Україну після війни»: запрацювала онлайн-мапа зруйнованих об’єктів України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська