1. Новини Закарпаття
  2. >

Українські переселенці з подвійним громадянством не мають право на фінансову підтримку в Чехії

17.05.2022 09:45 Без кордонів Голос Карпат

Про це заявив заступник прем’єра, міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан.

Про це заявив заступник прем’єра, міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан.

Сьогодні сотні біженців знаходяться на столичному залізничному вокзалі Праги, серед яких багато представників ромської народності, в тому числі із Закарпаття. Місцеві ЗМІ припускають, що останніх доставляють сюди організовані злочинні угрупування.

Очільник Пардубіцького регіону Мартін Натоліцкі заявив у одній з телепрограм, що для таких дій є вагома мотивація. Адже, скажімо, в Угорщині переселенці отримують в перерахунку на чеську валюту 1900 крон допомоги, а в Чехії – 5 тисяч.

Дану проблему планують обговорити на сьогоднішньому засідання уряду. Головний поліцейський країни повідомив, що в одному з районів Праги спорудили наметове містечко на 150 осіб, куди поміщають біженців з України, яких перевіряють, чи мають вони подвійне громадянство. Якщо так, то вони згідно з діючими шенгенськими нормами не мають право на фінансову підтримку.

Таким людям уряд Чехії запропонував відправку потягом до Угорщини.

Згаданий наметовий притулок уже повністю заповнений, переселенці можуть знаходитися тут не більше 30 діб.

За інформацією МВС, нині в країні перебуває понад 200 тисяч біженців з України. Точні дані відсутні, бо Чехія не відноситься до прикордонних держав шенгенської зони. За статистикою міграційної служби, до цього часу українським переселенцям було видано 345 тисяч тимчасових віз, що дозволяють знаходитися на території країни протягом одного року, а також відкривають можливість для працевлаштування, навчання, медичного обслуговування, соціальну допомогу. На думку мас-медіа, близько 140 тисяч біженців повернулися в Україну або виїхали в інші країни Шенгену, але після того, як отримали грошову компенсацію.

За матеріалами чеських ЗМІ.

Нагадаємо, компенсація в 15-18 млрд євро від ЄС могла б стати рішенням для Угорщини через плани заборонити імпорт нафти з РФ - глава МЗС

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська