1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Повернете виплати з відсотками»: важливе попередження для українських біженців у Польщі

13.05.2022 21:54 Без кордонів ВАЖЛИВО

У Польщі вважають, що українці, яких вони прихистили від війни не повинні їх дурити, адже можуть втратити виплати, які їм призначили.

У Польщі вважають, що українці, яких вони прихистили від війни не повинні їх дурити, адже можуть втратити виплати, які їм призначили.

Польща стала однією з найпопулярніших країн для людей, які втекли з України через війну. Влада надала їм щомісячну фінансову допомогу. Вони повідомили, що біженці втратять її, якщо покинуть їхню країну без попереднього повідомлення відповідних органів. В такому разі отримані кошти доведеться повернути, причому із відсотками, пише польський Wroclife.

Українців поінформували, що уряд передбачив виплати лише тим, хто там перебуває. Переселенці, які мають намір поїхати більш ніж на 30 днів, повинні сповістити про це Управління соціального страхування та відмовитися від отримання пільг.

Відзначено, що Управління має доступ до державних реєстрів. Тому всі дані можна швидко перевірити.

Відомо, що українці, які прибули до Польщі після початку війни, з 26 березня отримують допомогу "Сім'я 500". Програма передбачає держпідтримку українських сімей із дітьми.

Українці можуть подати заявку на Платформі Електронних Послуг PUE ZUS на отримання щомісячної допомоги. Її розмір – 500 злотих на кожну дитину (близько 3000 гривень). Виплата залежить від доходу сім'ї.

Нагадаємо: «Вимагатимуть пред’явити штамп у паспорті»: важлива інформація для українців у Чехії

Читайте на ГК:Українських студентів у Варшаві навчатимуть українською
Читайте на ГК:Польща передала Україні понад 200 танків Т-72
Читайте на ГК:Польща продовжить термін виплат для українських біженців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська