1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Дебрецені відбудеться благодійний концерт на підтримку переселенців з України

06.05.2022 10:15 Без кордонів

Понад трьох тисяч глядачів очікують сьогодні у Великому реформаторському соборі, виступи учасників програми транслюватимуться на центральній площі міста.

Понад трьох тисяч глядачів очікують сьогодні у Великому реформаторському соборі, виступи учасників програми транслюватимуться на центральній площі міста.

Ще до початку благодійного концерту на відкритий спецрахунок вже надійшло 25 мільйонів форинтів. Сюди ж переведуть кошти, зібрані під час програми, а відтак використають на потреби біженців.

“Проте мета акції не лише збір грошей, а й показ прагнення до миру, готовності мешканців Дебрецена надати всіляку допомогу нужденним,- наголосив голова кураторіуму благодійного фонду місцевого університету Дєрдь Кашша, який долучився до організації акції.- Наш навчальний заклад уже приютив 300 переселенців, юних ковзанярів з Києва та їх родини, в освітній процес вишу включилися викладачі та студенти, що приїхали з України, 50 наших вихованців, що володіють українською та російською мовами, працюють на пунктах перетину кордону.”

Ректор університету Золтан Сільваші зазначив, що коли настає лихо, об’єднуються навчальні установи, історичні церкви, громада міста, незалежно від того, хто потрапив у біду. Так сталося і тепер – допомагають переселенцям матеріально, засобами екзистенції тощо.

На думуку мера Дебрецена Ласло Паппа, благодійний концерт вселятиме надію, що війна незабаром закінчиться.

“Ми категорично проти будь-якої агресії,- зауважив градоначальник.- У наших комунальних закладах зараз проживає понад сто перміщених осіб з України, підтримуємо також спортсменів – надали притулок 100 футболістам та 20 плавцям, днями очікуємо приїзд ще 30 борців.”

Реформаторський єпископ Кароль Фекете звернув увагу на те, що після відвідин Великого собору Папою Римським, він став ще й екуменічним символом. Саме під його егідою триває формування гармонійних відносин між людьми, яких ми всі так потребуємо.

Програму склав головний музикальний директор Дебрецена Даніел Шомоді-Товт. У храмі звучатимуть виступи вокальних колективів філармонії та церковних хорів.

Про це пише МТІ.

Нагадаємо, Розвідка Британії: український опір на "Азовсталі" зриває плани РФ на Донбасі

Читайте на ГК:Угорщина обіцяє допомогу Україні на 14 млрд форинтів: лікуватимуть військових, реконструюють школу та нададуть мобільні будиночки переселенцям
Читайте на ГК:На Закарпаття прибув гуманітарний вантаж з Угорщини: привезли медичне обладнання і ліки
Читайте на ГК:Як відреагували в Угорщині на обстріл Закарпаття ворожими ракетами
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська