1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Слід підготуватися до наступної хвилі переселенців – мер Берегова

01.05.2022 18:52 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Таку тезу керівник Берегівської територіальної громади висловив не як очільник ОТГ, а голова Об’єднання прикордонних органів самоврядування, яке теж очолює.

Таку тезу керівник Берегівської територіальної громади висловив не як очільник ОТГ, а голова Об’єднання прикордонних органів самоврядування, яке теж очолює.

На черговому засіданні ОПОСЗ, що відбулося у Великій Бийгані, розглянули ряд важливих питань, насамперед стосовно розміщення переселенців, забезпечення їх всім необхідним, у т.ч.харчуванням, засобами особистої гігієни тощо. Обговорювалася і проблема поповнення запасів продуктів на складах зберігання для тимчасово переміщених осіб.

“Вважаємо завершеною першу хвилю прибуття біженців,- наголосив на зібранні Золтан Бабяк.- Чекаємо на другу. А до неї слід належним чином підготуватися. Адже бачимо, що війна затягнеться0, і нам потрібні додаткові ресурси.”

На засіданні одноголосно вирішили направити відповідні листи-прохання усім партнерам допомогти у цій справі.

За останні два місяці на Берегівщину прибуло більше тисячі переселенців. Їх обслуговування повністю лягло на плечі місцевих органів самоврядування. І без допомоги Угорщини вони б з цим завданням не справилися.

Проблемою для керівників старостинських округів залишається поновлення роботи дитсадків та навчальних закладів, адже зараз тут розміщені переселенці.

На засіданні йшла мова і про те, що багато фірм та підприємств хотіли б перемістити виробництва на Закарпаття, однак разом зі своїми працівниками. Проте для останніх та їх сімей теж потрібне житло.

Виконавчий директор об’єднання Карло Резеш звернув увагу на те, що у всіх органах самоврядування є й спільні проблеми. Одна із них – безперебійне забезпечення усім необхідним тимчасово переміщених осіб. Гуманітарка з Угорщини останнім часом зменшилася, що цілком природно. Натомість кількість біженців зросатє. В даному питанні слід напрацювати єдину стратегію дій.

На засіданні домовилися, що відтепер збиратимуться не рідше одного разу на місяць, аби оперативно обговорити злободенні проблеми та шляхи їх вирішення.

Нагадаємо, На Закарпатті затримали двох чоловіків, які переправляли військовозобов'язаних до ЄС за 4 000 євро (ФОТО)

Читайте на ГК:У Берегові прокуратура передала АРМА 110 тисяч євро, вилучених як речові докази у кримінальному провадженні
Читайте на ГК:На Берегівщині чоловік пошкодив ногу під час польових робіт
Читайте на ГК:У Берегові з великим успіхом пройшов благодійний концерт на підтримку закарпатських воїнів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська