На Закарпаття евакуювали табун унікальних зникаючих поліських коней, тепер вони деякий час житимуть на Хустщині у стаді екоактивіста Мішеля Якобі разом із карпатськими буйволами.

Про це йдеться у повідомленні на Фейсбуці ГО "Щербаті цуглі", що займається відродженням та збереженням культури українського Полісся.
"Поліські коні знайомляться з карпатськими буйволами. Тепер вони в безпеці завдяки ГО "Кінний рух", які допомогли з вивезенням, та Мішелю Якобі, що погодився розділити свій буйволячий простір із нами. Тепер на деякий час домівкою для коней стане долина біля Хусту, де ми починаємо потроху обживатися з нуля." - йдеться у повідомленні.
Як повідомляється, коней евакуювали із Прибірська у Вишгородському районі на Київщині після звільнення території ЗСУ від рашистських окупантів. Село було окуповане в перший же день війни, тому дорослих коней вивезти не вдалося. Молодняк евакуювали напередодні війни. Громадським активістам, які віроджують популяцію поліських коней, вдалося зберегти генетику, адже врятували лошат від кожної з кобил із дорослого табуна, а отже проект відновлення унікальної породи поліських коней житиме.
Як повідомляється, поліський кінь - це древня популяція аборигенних порід коней, яка ще досі іноді зустрічається у лісовій зоні Полісся, за течією річок Прип'яті, Горині та Піни. Основний район її поширення - українське і білоруське Полісся.
Зазначається, що поліський кінь є невід'ємною складовою європейської екосистеми. До одомашнення коня він був диким тарпаном, який зараз частково зберігся лише в корінних аборигенних породах, таких як: Дюльменський, Готландський кінь, коні породи Фйорд та польський коник.
Усім цим коням притаманні ознаки тарпана — розмір, будова тіла, масті: вони мають чітку темну смугу вздовж хребта, темні горизонтальні смужки на ногах, що нагадують темні смуги на ногах у зебр та іній — білі чи жовтуваті пасма в хвості або гриві.
ГО "Щербаті цуглі" - команда ентузіастів, яка зібралась навколо ідеї відродження Полісся: традиційного бортництва та поліських коней, займаються сплавами річками, еко-туризмом та кінним туризмом.
Нагадаємо, Історія українки, яка через війну виїхала до Чехії й знайшла там роботу.
Читайте також:
- На Закарпатті ввели заборону: що загрожує місцевим жителям за трофеї із лісу?
- Вибухи чули у трьох закарпатських районах: що відомо про ворожий снаряд в одній з громад регіону?
- Аномалії загрожують всій Україні: закарпатцям слід готуватись до жаху цієї ночі. Біда уже близько
- Масштабний рейд на Закарпатті: гучна операція - "відлов ухилянтів" у барах та ресторанах побила рекорд

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 118716 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 54320 0 Аналітика

На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіон...
Українцям 60+ підготували "сюрприз". Моб...
14.06.2025 20:24 44313 0 Суспільство

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 184670 0 Суспільство

Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НО...
Україна переходить до повністю цифрового...
19.06.2025 13:37 387321 0 Суспільство

Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони...
Під час війни в Україні загроза ракетних...
19.06.2025 14:57 88918 0 Суспільство