1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпаття евакуювали табун унікальних зникаючих поліських коней

14.04.2022 11:49 Без кордонів

На Закарпаття евакуювали табун унікальних зникаючих поліських коней, тепер вони деякий час житимуть на Хустщині у стаді екоактивіста Мішеля Якобі разом із карпатськими буйволами.

На Закарпаття евакуювали табун унікальних зникаючих поліських коней, тепер вони деякий час житимуть на Хустщині у стаді екоактивіста Мішеля Якобі разом із карпатськими буйволами.

Про це йдеться у повідомленні на Фейсбуці ГО "Щербаті цуглі", що займається відродженням та збереженням культури українського Полісся. 

"Поліські коні знайомляться з карпатськими буйволами. Тепер вони в безпеці завдяки ГО "Кінний рух", які допомогли з вивезенням, та Мішелю Якобі, що погодився розділити свій буйволячий простір із нами. Тепер на деякий час домівкою для коней стане долина біля Хусту, де ми починаємо потроху обживатися з нуля." - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, коней евакуювали із Прибірська у Вишгородському районі на Київщині після звільнення території ЗСУ від рашистських окупантів. Село було окуповане в перший же день війни, тому дорослих коней вивезти не вдалося. Молодняк евакуювали напередодні війни. Громадським активістам, які віроджують популяцію поліських коней, вдалося зберегти генетику, адже врятували лошат від кожної з кобил із дорослого табуна, а отже проект відновлення унікальної породи поліських коней житиме.

Як повідомляється, поліський кінь - це древня популяція аборигенних порід коней, яка ще досі іноді зустрічається у лісовій зоні Полісся, за течією річок Прип'яті, Горині та Піни. Основний район її поширення - українське і білоруське Полісся.

Зазначається, що поліський кінь є невід'ємною складовою європейської екосистеми. До одомашнення коня він був диким тарпаном, який зараз частково зберігся лише в корінних аборигенних породах, таких як: Дюльменський, Готландський кінь, коні породи Фйорд та польський коник.

Усім цим коням притаманні ознаки тарпана — розмір, будова тіла, масті: вони мають чітку темну смугу вздовж хребта, темні горизонтальні смужки на ногах, що нагадують темні смуги на ногах у зебр та іній — білі чи жовтуваті пасма в хвості або гриві.

ГО "Щербаті цуглі" - команда ентузіастів, яка зібралась навколо ідеї відродження Полісся: традиційного бортництва та поліських коней, займаються сплавами річками, еко-туризмом та кінним туризмом.

Нагадаємо, Історія українки, яка через війну виїхала до Чехії й знайшла там роботу.

Читайте на ГК:У Хусті демонтували черговий пережиток радянського минулого (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Павлик Мотичка із Закарпаття проходить обстеження для отримання уколу в Будапешті
Читайте на ГК:На Хустщині ДБР повідомило про підозру майстру лісу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська