1. Новини Закарпаття
  2. >

«Оголосила, що образилася і йде»: Генасамблея призупинила членство РФ в Раді ООН з прав людини

07.04.2022 21:25 Без кордонів ВАЖЛИВО

93 країни проголосували за вигнання Росії з Ради ООН з прав людини, 58 - утрималися, а от 24 проголосували проти.

93 країни проголосували за вигнання Росії з Ради ООН з прав людини, 58 - утрималися, а от 24 проголосували проти.

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію щодо призупинення членства Російської Федерацїі в Раді ООН з прав людини, пише "Європейська правда".

Про це повідомив міністр закордонних справ Укрїани Дмитро Кулеба, пише "Європейська правда".

"Щойно право Росії на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії", - повідомив Дмитро Кулеба.

 Постпред України в ООН Сергій Кислиця опублікував табло з результатами голосування - 93 "за", 24 "проти", 58 "утрималися". За призупинення членства Росії проголосувала у тому числі Cербія, яка нерідко підтримує у голосуванні Росію. Вірменія та Азербайджан не взяли участі у голосуванні. 

Варто зазначити, що призупинення членства є максимальним рівнем покарання у Раді з прав людини - виключити державу неможливо. Призупинення членства означає, що віднині РФ не може голосувати в РПЛ, вносити пропозиції, пропонувати проєкти рішень. Росія зберігає можливість відвідувати засідання, але це право мають також держави, які не є членами Ради.

Рішення вже привітав і глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. 

"Вітаю результати голосування Генасамблеї ООН за припинення членства Росії в Раді ООН з прав людини. Країні, яка вторглася в іншу країну і скоює грубі порушення прав людини, включно з воєнними злочинами, немає місця у цьому органі", - написав він. 

 А от під час засідання Генеральної асамблеї ООН Росія зробила заяву про свій "вихід" зі складу Ради ООН з прав людини.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це оголосив на засіданні ГА заступник постпреда Росії в ООН Геннадій Кузьмін.

Росія вирішила оголосити, що її вихід є добровільним.

Після того, як Генасамблея ухвалила рішення, Кузьмін взяв слово та зробив заяву про вихід з організації. "Російська Федерація ухвалила рішення про дострокове припинення від 7 квітня своїх повноважень як члена Ради ООН з прав людини"

Склад Ради формується на змінній виборній основі, до її складу входять 47 зі 193 членів ООН. Росія обрана членом цього органу до кінця 2023 року. Після її добровільного виходу стає неможливим повернення їй повноважень у разі, якби політика РФ змінилася.

Представник РФ обгрунтував рішення тим, що стандарти захисту прав людини в Росії надто високі, щоби вона могла брати участь у роботі Рада ООН з прав людини.

"Рада монополізована групою держав, які беруть участь масових порушеннях прав людини, або сприяють цьому. Вони не готові поступитися своїми політичними та економічними інтересу заради підтримки прав людини… Істина прихильність Росії справі захисту прав людини не лишають для нас можливості лишатися часиною цього механізму", - пояснив Геннадій Кузьмін.

"Ти не можеш піти у відставку після того, як тебе вигнали", - прокоментував цю заяву представник України при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо: «Країну, яка скоює воєнні злочини, має бути ізольовано на міжнародній арені і покарано», - Глава МЗС Польщі

Читайте на ГК:У Чехії випустили колекційну банкноту на підтримку України (ФОТО)
Читайте на ГК:Рубль зміцнився до рівня середини лютого: чому це відбувається
Читайте на ГК:Моментальне надання озброєння: що означає ленд-ліз для України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська