1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Глава МЗС Угорщини відкинув заклик Зеленського щодо зброї і нафтогазових санкцій

25.03.2022 13:08 Без кордонів

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на критику президента Володимира Зеленського заявив, що його країна не змінить свого рішення щодо постачання зброї Україні і щодо санкцій проти російських енергоносіїв

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на критику президента Володимира Зеленського заявив, що його країна не змінить свого рішення щодо постачання зброї Україні і щодо санкцій проти російських енергоносіїв

Про це, як повідомляє "Європейська правда", він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Сійярто, на саміті ЄС Зеленський повторив дві відомі вимоги українців: дозволити поставки зброї через Угорщину і водночас припинити закупівлю природного газу та нафти в Росії.

Він висловив розуміння, що для президента України найважливішим є український народ, але наголосив, що для керівництва Угорщини головне – це безпека угорського народу.

"Ми зробимо все, що в наших силах, щоб Угорщина не булла втягнута у війну, тому ми не дозволимо поставки зброї через нашу територію. Ці вантажі були б військовою ціллю, яка підлягає знищенню, і ми не хочемо ризикувати життям і безпекою угорського народу" - заявив Сійярто.

Так само, за його словами, уряд Угорщини не дозволить, щоб угорський народ платив високу ціну за війну в Україні.

"Припинення поставок природного газу та нафти з Росії унеможливить постачання до Угорщини енергоносіїв, і водночас призведе до різкого зростання витрат. Тому ми і надалі не підтримуємо розширення санкцій на енергопостачання" - заявив угорський міністр.

Сійярто не став коментувати питання перспектив отримання статусу кандидата та членства в ЄС, хоча промова Зеленського була присвячена передусім цьому питанню.

Нагадаємо, Зеленський жорстко присоромив Орбана і назвав країни, що голосують за і проти України в ЄС.

Читайте на ГК:Зеленський жорстко присоромив Орбана і назвав країни, що голосують за і проти України в ЄС
Читайте на ГК:В МЗС Польщі розкритикували політику Угорщини щодо України і РФ
Читайте на ГК:Посольство Угорщини в Україні шоковане дописом віце-прем’єр-міністра України Ірини Верещук
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська