1. Новини Закарпаття
  2. >

В Чехії Уряд схвалив працевлаштування біженців з України без дозволу на роботу

10.03.2022 22:50 Без кордонів ВАЖЛИВО

Парламент Чехії розгляне даний проек в екстреному порядку вже у п’ятницю.

Парламент Чехії розгляне даний проек в екстреному порядку вже у п’ятницю.

Усі українці, які приїхали до Чехії після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, отримають вільний доступ до ринку праці. Їм не доведеться отримувати дозвіл на роботу, як це було раніше. Уряд Чехії схвалив поправку до закону, відповідно якої нове правило може бути введено з терміном дії до березня 2023 р. Ухвалений проект закону парламент Чехії розгляне в екстреному порядку вже у п’ятницю, пише Gromada.cz.

Про це після засідання кабінету повідомив Міністр праці Маріан Юречка. За його словами, таким чином українці матимуть можливість легально працювати, сплачувати податки та соціальне страхування. Вони будуть позбавлені «бюрократичних труднощів» і це завадить охочим нажитися на цій робочій силі. Міністр підкреслив, що за порушення правил будуть «жорсткі штрафи».

«Біженцям з України буде дозволено одразу потрапляти на ринок праці, і дозвіл на працевлаштування не буде потрібен. Ми схвалили це на засіданні уряду», – сказав Маріан Юречка.

Це не поширюється на іноземців, які мають у Чехії «тривалий побут». Згідно з прийнятою кабінетом поправкою, біженці без оформлення додаткових дозволів зможуть реєструватися на біржі праці та отримувати підтримку у вигляді курсів перекваліфікації та дотацій на роботу.

Поправка передана до нижньої палати парламенту для екстреного розгляду.

Нагадаємо: МВС Чехії: як діяти громадянам України, які прибули до Чеської Республіки.

Читайте на ГК:Нобелівське золото для українських дітей-біженців(ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Безпрецедентна глобальна криза голоду»: ООН прогнозує катастрофу світового масштабу
Читайте на ГК:Росія готує теракти в Білорусі, аби втягнути її у війну з Україною, - розвідка
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська