1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті хочуть відновити «Карпатський експрес», який сполучає регіон із Румунією

27.01.2022 22:50 Без кордонів

В ОДА вважають, що поновлення транскордонних пасажирських перевезень може бути стратегічним проектом.

В ОДА вважають, що поновлення транскордонних пасажирських перевезень може бути стратегічним проектом.

На Закарпатті відновлюють переговори з румунськими колегами щодо можливості запуску «Карпатського експресу» – транскордонного залізничного маршруту через Сігет (Румунія) – Рахів – Ужгород. Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита на своїй сторінці у Facebook.

«Відновлюємо діалог щодо можливості запуску «Карпатського експресу»

... Відновлення транскордонних пасажирських перевезень за маршрутом, що проходить через місто Сігет у Румунії – Ужгород – Рахів, який в області з давніх-давен називають «Карпатський експрес», може бути стратегічним проектом. Ця тема стане однією з головних на зустрічах з нашими румунськими партнерами та представниками «Укрзалізниці», які заплановані у лютому у нашому обласному центрі та Бая-Марі у Румунії», — повідомив Микита.

Також він зазначив, що на румунській Мараморощині проживає близько 25 тисяч людей. Більшість із них мають родичів з української сторони, на Рахівщині, з якими вони підтримують постійні контакти.
Крім того, за його словами, в робочому порядку зазначені питання вже попередньо обговорили з консулом Румунії у Солотвино Граціаном-Флорином Пирву під час зустрічі в Ужгороді та отримали підтримку.

Читайте на ГК:"Я туй си дома, я ни втїк": закарпатець написав актуальний вірш русинською мовою
Читайте на ГК:Найбільша черга на КПП "Ужгород": ситуація на кордонах на Закарпатті
Читайте на ГК:Повітряна тривога на Закарпатті була хибною – ОВА