1. Новини Закарпаття
  2. >

“Їх 80 років вважали зниклими безвісти”: У Німеччині знайшли тіла українців (Фото)

22.01.2022 20:07 Без кордонів

Йдеться про останки українськх солдатів похованих на олишньому кладовищі часів Другої світової війни. Останки трьох з них уже ідентифікували.

Йдеться про останки українськх солдатів похованих на олишньому кладовищі часів Другої світової війни. Останки трьох з них уже ідентифікували.

У німецькому місті Бремені під час підготовки до промислового будівництва було проведено археологічні розкопки на місці так званого “російського кладовища”, де були поховані військовополонені радянської армії, пише ТСН.

Як повідомив у п'ятницю, 21 січня, на своїй Facebook-сторінці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, серед похованих солдатів ідентифіковано останки трьох українців, яких 80 років вважали зниклими безвісти.

“Українські дипломати у Генеральному консульстві України в Гамбурзі дізналися про плани будівництва. Звісно, ми розуміли, що кладовище ніяке не “російське”, а радянське, і що серед радянських військовополонених та примусових робітників могли бути українці”, - написав міністр.

За наполяганням українського МЗС та місцевих активістів влада Бремена розпочала масштабні розкопки, до яких долучилися й українські студенти-археологи.

Серед перших знахідок - солдатський жетон № 14683, який належав українцю Івану Пастернаку. Пізніше за допомогою Національного музею історії України у Другій світовій війні вдалось знайти родичів солдата, якого вважали зниклим безвісти.

“Крім Івана Пастернака, ми вже знайшли ще двох українських воїнів, Сергія Селика (Зелика), уродженця Київської області 1921 р.н., та Миколу Ковальчука 1915 р.н. з Волині. Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм вже вдалося знайти, а родичів Миколи ще шукаємо”, - повідомив Дмитро Кулеба.

Міністр зазначив, що розкопки триватимуть до березня 2022 року. Ймовірно, до того часу вдасться знайти та ідентифікувати особи інших похованих тут людей. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Польща змінила правила в'їзду та працевлаштування для українців.

Читайте на ГК:В РФ 12-річний школяр отримав повістку у військкомат (ФОТО)
Читайте на ГК:Щоб не розбудити кота: мережу розсмішило кумедне відео з пітбулем (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Ми думаємо над цим»: Путін знову заговорив про ядерний удар, — ЗМІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська