1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Жили-були колись євреї у Берегсасі»: у Будапешті відбулася презентація книги уродженця Берегова (ФОТО)

18.12.2021 21:31 Без кордонів

Була презентована унікальна книга над якою автор працював майже півстоліття.

Була презентована унікальна книга над якою автор працював майже півстоліття.

У Будапешті лікар-терапевт Томаш Голдбергер (Dr. Goldberger Tamás), родом із закарпатського Берегова, презентував свою книгу-дослідження про єврейську історію рідного міста, пише InfoPost.Media.

Над книгою під назвою “Az Egyszer volt beregszászi zsidó polgárok” (“Жили-були колись євреї у Берегсасі”) він працював практично півстоліття. Це досить великий 328-сторінковий фоліант, в якому 400 фотографій. Книга охоплює майже 1000 років історії єврейства у світі та на Закарпатті, пише neokohn.hu.

“Ця тривала праця стала для мене своєрідною терапією”, – каже Голдбергер.

Автор розповів, що працював над темою разом з журналісткою Агнеш Бенедек (Ágnes Benedek). Окрім вивчення архівних документів, газетних статей, автор консультувався з багатьма краєзнавцями та дослідниками, що вивчають генеалогію.

Деякі з оповідань засновані на власному досвіді. Адже у 35-річному віці, у 1989 році, Голдбергер вирішив переїхати з тодішнього Радянського Союзу до Угорщини.

“У мене було дуже добре життя, я займав високу посаду в лікарні, у мене було 15-20 підлеглих колег і ми обслуговували близько 6-ти тисяч людей, у мене було майже все. Однак після смерті матері я відчув, що настав час для змін”, – згадав він про своє рішення у 1989 році.

Авторам також вдалося знайти будівлю, в якій під час Другої світової війни зібрали всіх відомих євреїв Берегова, аби потім відправити їх у концтабір Аушвіц. Пізніше у цій будівлі був розташований дитячий садок, і Томаш Голдбергер плекає надію щоб тут встановили пам’ятну табличку про “ганьбу минулого”.

“Я не хочу занадто багато розповідати про свою роботу, але хочу насамперед відправити кілька моїх книжок до синагоги в Берегові, щоб тим, хто сюди приходить і цікавиться минулим міста, було з чого почати”, – скромно додав доктор Голдбергер.

Нагадаємо, Закарпатська «Палиночка» стала найкращою палинкою Угорщини 2021.

Читайте на ГК:На Закарпаття прибудуть вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підтримала прискорений вступ України в ЄС
Читайте на ГК:Біженці з України можуть їздити безкоштовно на внутрішніх рейсах Угорської державної залізниці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська