1. Новини Закарпаття
  2. >

Через аварійний ремонт на Бурштинській ТЕС Україна попросила у Словаччини електроенергію

02.11.2021 21:51 Без кордонів

«Укренерго» попросила сусідню Словачину про аварійне постачання електроенергії.

«Укренерго» попросила сусідню Словачину про аварійне постачання електроенергії.

Про це «Бабелю» повідомили в Національній енергетичній компанії «Укренерго».

«Так, це правда», — відповіли в національній компанії. Пізніше в «Укренерго» зазначили, що запросили допомогу через виведення в аварійний ремонт двох енергоблоків Бурштинської ТЕС. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги склав близько 800 МВт·год.

«У зв‘язку зі стрімким підвищенням рівня аварійності генеруючого обладнання на ТЕС компанії ДТЕК, НЕК «Укренерго» звернеться до Державної інспекції енергетичного нагляду України щодо необхідності проведення відповідних перевірок», — підкреслили в компанії.

У жовтні міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що українські теплоелектроцентралі значно зменшили виробництво електроенергіїМіністр енергетики Галущенко: Українські ТЕЦ зупиняють роботу через ціни на газ, а ті, що частково використовують вугілля, припинили роботу. Причина цього — рекордні ціни на газ і вугілля.

Росія з 1 листопада зупинила постачання в Україну енергетичного вугілляРосія з 1 листопада припинить постачати в Україну антрацит. Там це пояснили «необхідністю забезпечити власні потреби» марки А (антрацит) та П (пісне). Таке вугілля завозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), «Донбасенерго» (Словʼянська ТЕС) та «Технова» (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ). Це вугілля є основою для генерації електроенергії.

До 1 листопада в Україні діяла заборона на імпорт електроенергії з РФ і Білорусі, яка набула чинності у травні. При цьому раніше за резервною процедурою було проведено аукціон на доступ до міждержавних електромереж. Майже всі перетини з Білоруссю викупив «Енергоатом».

Голова комітету Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус заявляв, що Україна не поновлюватиме імпорт електроенергії з Росії та БілорусіГолова комітету Ради Герус: З 1 листопада імпорту електроенергії з Росії та Білорусі не буде з листопада. Проте премʼєр-міністр Денис Шмигаль 2 листопада заявив, що Нацкомісія з питань енергетики не продовжила заборону імпорту електроенергії, тому можливість імпортувати електроенергію з Білорусі в Україні існує.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Словаччина підписала документ про підтримку вступу України в ЄС.

Читайте на ГК:Путін сказав Ердогану, що зупинить війська, лише коли Україна здасться
Читайте на ГК:Кабмін визначився, що робити з тілами окупантів
Читайте на ГК:В окупованій Новій Каховці багатотисячний мітинг з українськими прапорами (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська