1. Новини Закарпаття
  2. >

«Українки-заробітчанки»: чому наші жінки їдуть до Польщі та ким там працюють

29.10.2021 20:49 Без кордонів ВАЖЛИВО

Останнім часом все більше наших громадянь у пошуках роботи з гідною оплатою їдуть за кордон. І досі існує стереотип, що українки їдуть до Європи заради влаштування особистого життя.

Останнім часом все більше наших громадянь у пошуках роботи з гідною оплатою їдуть за кордон. І досі існує стереотип, що українки їдуть до Європи заради влаштування особистого життя.

Тільки для 15% учасниць дослідження переїзд до Польщі був пов’язаний з роботою за фахом і не передбачав досвіду фізичної праці на підприємстві, пише ТСН.

У деяких польських медіа і широких суспільних колах досі існує стереотип про те, що жінки з України працюють у Польщі як некваліфіковані працівниці або на фізичній роботі, мають низький рівень освіти, відсутність амбіцій розвивати кар'єру і приїжджають до країни не тільки за грошима, але й будувати особисте життя. Дослідження аналітичного центру "Gremi Personal" показало інші тенденції.

Так, зазначається, що головний мотиваційний фактор переїзду трудових мігранток до Польщі  – економічний, тобто заробити грошей. Натомість, всі опитані без виключення учасниці дослідження мають наміри просуватися в кар'єрі, а також отримати освіту в польських ВНЗ.

85% українських жінок працюють нижче свого фаху. Переважна більшість респонденток дійсно свідомо їхали до Польщі працювати фізично: у сільському господарстві, на виробництві, у сфері торгівлі та HoReCa (ред. - готельно-ресторанний бізнес). Водночас вони часто свідомо обирають ті види робіт, якими б не займалися в Україні. На Батьківщині жінки працювали у сфері надання послуг, педагогами, державними службовцями, були підприємницями, студентками або науковцями. Жінки цілком усвідомлюють нижчий рівень конкурентності у порівнянні з громадянами Польщі через незнання польської мови, відсутність попередньої інформації про процедури легалізації та брак розуміння своїх подальших планів.

Більша частина опитаних жінок має намір залишитися жити у цій країні. Респондентки відзначають, що якість їх життя у Польщі значно вище незалежно від того, де вони працюють. Серед причин, крім вищих заробітків, називають безпеку, комфорт і чистоту в містах. 11% учасниць вже придбали житло в іпотеку і ще 15% планують це зробити. 

 "Більшість учасниць дослідження, які зараз працюють у Польщі фізично, з часом збираються змінювати роботу на офісну. Для цього вони або займаються підтвердженням свого диплому в Польщі, вчаться чи планують здобути освіту у поліцеальних школах та університетах Польщі", - стверджує віцепрезидент компанії з міжнародного працевлаштування "Gremi Personal" Кароліна Шлєшинська.

За спостереженнями учасниць дослідження, переїзд на навчання до Польщі наразі стає все більш популярним – особливо серед молоді, а також серед жінок, які мають вищу освіту, трудовий або підприємницький досвід в Україні. 

Серед проблем, з якими стикалися жінки у Польщі - труднощі з пошуками житла через упереджене ставлення власників до іноземців, не завжди дружнє ставлення з боку колег-польок, а також більше навантаження в роботі. Натомість, найчастіше більше ускладнень і неприязне ставлення вони відчували з боку колег-українців, які довше працюють на підприємстві. 

Щодо одруження з поляками - жінки стверджують, що незаміжні українки нерідко знаходять собі партнерів серед польських чоловіків. Серед учасниць дослідження було декілька, хто має стосунки з громадянами Польщі – живуть разом або планують одруження. Проте жодна з учасниць не назвала укладання шлюбу з поляком як спосіб залишитися в країні. Як правило, стосунки зав'язуються невимушено. Жінки покладаються на можливості покращити роботу і якість свого життя своїми силами. Майже половина учасниць дослідження мають партнера або донедавна були у стосунках з чоловіками з України. Поширеною є практика, коли українці приїжджають до Польщі парами або родинами. 

Нагадаємо, у Польщі засипало насмерть грунтом заробітчанина з України (ВІДЕО)

Читайте на ГК:«Прекратите стрельбу по ядерно опасному объекту!»: що відбувалося на блочному щиті Запорізької АЕС (ВІДЕО)
Читайте на ГК: Ukraine Helpers: в Україні запустили сайт для гумдопомоги з усього світу
Читайте на ГК:Над Харковом збили ворожий винищувач, але летять ще кілька (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська