1. Новини Закарпаття
  2. >

У Будапешті обговорили питання щодо черг на кордоні із Закарпаттям

29.10.2021 09:18 Без кордонів

У Будапешті відбулося засідання Національного комітету згуртованості (NÖB).

У Будапешті відбулося засідання Національного комітету згуртованості (NÖB).

На засіданні проголосували за річний звіт Фонду Бетлена Габора за минулий рік та заслухали Арпада Яноша Потапі, державного секретаря з питань національної політики.  Той надав інформацію про поточні проблеми, що стосуються закордонних угорців. Про це інформує infopost.media

Основна увага була прикута до угорців у Сербії. Нещодавно тут у багатьох населених пунктах, де мешкає угорська громада, було спаплюжено двомовні таблички – угорські надписи були зафарбовані невідомими і тепер вони виключно сербською мовою.

Також депутат FIDESZ Янош Бенчік зауважив, що у Воєводині “виникла шизофренічна ситуація”. Місцеві угорці були зобов’язані відзначати сербське національне свято, яке для угорців навпаки є Днем пам’яті та скорботи. До того ж у Суботиці урочисто відкрили в цей день 30-метрову статую сербського короля Петра I Карагеоргієвича.

Янош Бенчік зазначив, що за відзначення офіційного свята проголосувала навіть з невідомих причин Асоціація угорців Воєводини.

У зв’язку із Закарпаттям, де також мешкає угорська громада, Янош Бенчік згадав про “трагічну проблему”, якій вже багато років. Він наголосив на складнощах перетину кордону з Угорщиною.

За словами депутата FIDESZ саме небажання та опір української сторони ускладнює відкриття нових пунктів пропуску на Закарпатті. А довге очікування на угорському боці на діючих прикордонних переходах також робить життя закарпатських угорців ще більш “гірким”.

“Якнайшвидше вирішити це питання в інтересах національної політики”, – зазначив Янош Бенчік.

Арпад Янош Потапі стосовно пошкодження угорських табличок у Воєводині зазначив, що не бачить особливих проблем щодо їх відновлення – адже йдеться про звичайний вандалізм. Він вважає, що місцеве населення швидко відновить двомовні таблички у співпраці з угорськими організаціями, які діють у Сербії.

А щодо довгих черг на українсько-угорському кордоні державний секретар Угорщини наголосив на людському факторі.

“Відповідно до чинного законодавства слід зробити все, щоб пришвидшити перетин кордону для того, аби люди не страждали аж до нервових спазмів у шлунку, коли вони досягають угорського кордону”, – зазначив Потапі.

На його думку “відсутність співчуття” до сотень людей, які змушені мало не щодня перетинати кордон і годинами чекати у чергах, призводить саме до подібних ситуацій.

Варто нагадати, що українське Мінінфраструктури запропонувало польським колегам провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні. Все через нарікання поляків на черги з вантажівок у пунктах пропуску.

Нагадаємо, "Поліція прибула за пів години": відомі подробиці зіткнення автомобілів на Мукачівщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Кабмін заборонив стягувати штрафи за несплату комуналки
Читайте на ГК:Волонтери запустили Телеграм-бот для боротьби з фанатами “русского мира”
Читайте на ГК:Штурмовики Закарпатської 128-ї знищили російський БМП-3, один із членів екіпажу взятий у полон (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська