1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті проводять епідрозслідування через випадок поліомієліту на Рівненщині

13.10.2021 14:19 Без кордонів

МОЗ почало епідемічне розслідування на Закарпатті через випадки поліомієліту в Рівненській області, так як дитина, у якої першою підтвердили захворювання, перебувала в регіоні.

МОЗ почало епідемічне розслідування на Закарпатті через випадки поліомієліту в Рівненській області, так як дитина, у якої першою підтвердили захворювання, перебувала в регіоні.

«З огляду на те, що дитина перебувала на Закарпатті, повноцінне епідеміологічне розслідування зараз проводиться і там теж», — відзначили у відомстві.

У МОЗ пояснили, що спалах захворювання в Рівненській області класифікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу. Триває епідеміологічне розслідування, а контактні з інфікованою особою люди проходять обстеження. Проведено забір матеріалу з навколишнього середовища.

Протягом 14 днів — з 11 по 22 жовтня в регіоні відбудеться невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням вакцини ІПВ, в основному — на території району або ОТГ, де зафіксовано випадок. Вакцинувати будуть дітей до п’яти років включно.

Вакцинація відбудеться незалежно від вакцинального статусу дітей. Наступні три раунди щеплень триватимуть протягом 90 днів і охоплюватимуть все населення області цієї вікової групи.

6 жовтня в Рівненській області зафіксували і офіційно підтвердили випадок поліомієліту.

Дитину госпіталізували з симптомами парезу нижніх кінцівок 3 вересня і призначили лікування, однак воно було неефективним. Тоді медики запідозрили поліомієліт — результати аналізів це підтвердили.

Батьки не робили дитині щеплення з релігійних міркувань.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу і воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років, тому перше щеплення діти отримують в перші місяці життя.

Симптоми поліомієліту в більшості випадків хвороби спочатку протікають непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2−35 діб, частіше 7−14 днів.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) і без її ураження.

Нагадаємо, "Залишила із високою температурою": на Закарпатті дитину відібрали від матері через загрозу життю.

Читайте на ГК:“Ховалися в багажниках авто, поїзді та прикидались іноземцями”: на кордонах затримали чоловіків-ухилянтів (ФОТО)
Читайте на ГК:Кабмін заборонив стягувати штрафи за несплату комуналки
Читайте на ГК:Волонтери запустили Телеграм-бот для боротьби з фанатами “русского мира”
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська