1. Новини Закарпаття
  2. >

"Заробітчан не зупиняє навіть карантин": Українці продовжують масово виїжджати в ЕС

11.10.2021 20:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

З кожним роком усе більша кількість українців вирушають на заробітки за кордон. І цього року трудова міграція побила всі рекорди.

 З кожним роком усе більша кількість українців вирушають на заробітки за кордон. І цього року трудова міграція побила всі рекорди.

Трудова міграція з України вже виходить на допандемічний рівень. Так, за перше півріччя 2021-го видали понад 400 тис. робочих віз заробітчанам для поїздки в Польщу, за весь 2020-й – лише 500 тис. Більшість громадян не знають іноземних мов, тому їдуть працювати некваліфікованими працівниками, щоб якомога швидше почати заробляти, пише Обозреватель.

Заробітчан не зупиняє карантин і вони все частіше їдуть за кордон. До речі, в Євросоюзі, якщо виявлять хворобу трудового мігранта, його лікуватимуть безкоштовно. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник для GMK Center.

Заробітчан не стане менше?

За останні півтора року економічний бум у нашій країні не почався, а тому і не варто сподіватися на зменшення трудової міграції. "В умовах відкритих кордонів громадяни вибирають ті країни, де можна більше заробити, де стабільна внутрішня ситуація, прогнозоване майбутнє і є зрозумілі перспективи", – пояснює Воскобойник.

При цьому ситуація на внутрішньому ринку персоналу і заробітних плат частково залежить від рівня міграції з нашої країни. А при великому обсязі відтоку робочих роботодавці відчувають серйозну нестачу фахівців деяких професій, а найчастіше саме робітників. Це змушує піднімати їм зарплату іноді навіть вище ринкового рівня.

Хто найчастіше їде працювати за кордон?

Більша частина заробітчан – люди, які працюють на некваліфікованій роботі. Для того, щоб працювати за фахом, громадянину потрібно довести свою професійну спроможність і знати місцеву мову.

"Звичайно, представникам робітничих спеціальностей набагато легше працювати за фахом, ніж юристам, бухгалтерам, менеджерам, медсестрам і тому подібне. Досить довести, що ти вмілий зварювальник, електрик або далекобійник, і можна починати заробляти непогані гроші навіть з мінімальним знанням мови", – вказав фахівець.

Великий відтік громадян з країни негативно впливає на ситуацію в Україні. Так, державі загрожує дефіцит кадрів, тому що виїзд із країни працездатного населення досяг рівня, коли компанії та виробництва можуть зацікавити працівників лише підвищеними зарплатами.

Водночас у Польщі заявляють про серйозну економічної загрозу: українські заробітчани після офіційної реєстрації залишають країну і їдуть до Німеччини. І хоч отримати дозвіл на роботу в цій країні куди складніше, середня зарплата там у кілька разів вища.

Якщо порівняти середні зарплати, то в Україні вона становить 14 тисяч гривень, в Польщі - 41,7 тисячі, в Німеччині - близько 130 тисяч гривень. Водії, сімейні лікарі та зварювальники в Польщі можуть заробляти близько 78 тисяч гривень, працюючи 5 робочих днів в тиждень по 7,5 години.

Читайте на ГК:Скандал щодо вручення повістки журналісту: Сирський оголосив про службову перевірку
Читайте на ГК:Українських біженців очікують нові зміни: що потрібно знати
Читайте на ГК:Синоптики розповіли, як зміниться погода в Україні на початку тижня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська