1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Будемо бити у відповідь": у МЗС висловились про відносини з Угорщиною

30.09.2021 14:48 Без кордонів ВАЖЛИВО

Україна виступає за дружні відносини з Угорщиною, в яких будуть враховуватися національні інтереси обох країн.

Україна виступає за дружні відносини з Угорщиною, в яких будуть враховуватися національні інтереси обох країн.

Україна прагне до нормальних відносин з Угорщиною, але за порушення своїх інтересів "готова бити у відповідь", заявив глава МЗС Дмитро Кулеба в четвер, 30 вересня. 

"Готові і прагнемо до повноцінно нормальних, дружніх відносин з Угорщиною, які повністю будуть враховувати національні інтереси обох країн", - сказав був. 

Міністр дав коментар на заяви прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про продовження блокування просування України в НАТО, він відзначив: "Ніякої новини прем'єр-міністр Обран не озвучив". 

"Ми можемо нескінченно обмінюватися різкими заявами один з одним, це частина великої політичної баталії, але принципово ми готові дружити, ми готові шукати рішення. Але якщо хтось буде робити щось, що не відповідає українським інтересам і безпосередньо їх зачіпає, і буде бити по нас, ми будемо завжди бити у відповідь. Дипломатично, безумовно. Ми за позитив, за конструктив, але з повною повагою до позиції України, і ми готові поважати позиції інших країн", - підкреслив Кулеба. 

Також він відзначив, що у відносинах з Угорщиною дуже важливо "не плутати грішне із праведним". 

"Газ - це грішне, а захист національних меншин, забезпечення прав Української громади в Угорщині, угорської в Україні - це праведне. Тому ми перенесли на невизначений термін засідання двосторонньої економічної комісії, але ми готові рухатися вперед по освітньому треку, по треку захисту прав національний меншин", - пояснив Кулеба. 

Міністр відзначив позитив у цьому питанні, адже недавно відбулося засідання робочої групи з питань освіти, де було підписано протокол і усунуто кілька непорозумінь, стурбованостей угорської сторони.

Нагадаємо, Кулеба закликав Угорщину не "розкручувати емоції".

Читайте на ГК:На Закарпаття прибудуть вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підтримала прискорений вступ України в ЄС
Читайте на ГК:Біженці з України можуть їздити безкоштовно на внутрішніх рейсах Угорської державної залізниці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська