1. Новини Закарпаття
  2. >

Содом і Гоморра були знищені ударом із космосу, - вчені

22.09.2021 13:22 Без кордонів

Фахівці припускають, що, власне, катастрофа в Таль-ель-Хаммамі стала темою розповіді про загибель Содому й Гоморри, в яких Біблія описує руйнування міст, що були розташовані недалеко від Мертвого моря

Фахівці припускають, що, власне, катастрофа в Таль-ель-Хаммамі стала темою розповіді про загибель Содому й Гоморри, в яких Біблія описує руйнування міст, що були розташовані недалеко від Мертвого моря

Археологи виявили причину зникнення біблійних міст. Це зробили вчені, які ведуть розкопки на території стародавнього близькосхідного міста Таль-ель-Хаммам. Результати з доказами теорії дослідників опубліковано в журналі Scientific Reports

Вчені стверджують, що місто було зруйноване приблизно в 1650 році до нашої ери. Причиною цього став вибух гігантського крижаного метеорита. Зокрема, мова йде про поселення бронзового століття, яке було розташоване на північний схід від Мертвого моря (нині - Йорданія). Спочатку вчені виявили темний шар деревного вугілля, золи, розплавлених цегли і глиняного посуду, товщина якого сягала півтора метра.

Вчені порахували, що вони утворилися 3 600 років тому внаслідок вогненної бурі. Тепер міжнародні археологи, геологи, геохіміки, геоморфологи, мінералоги, палеоботаніки, седиментологи, експерти з космічних ударів і медики припускають, що механізм катастрофи був таким самим, що й під час Тунгуської події, яка сталася в 1908 році. 

"Вогняня куля утворилася на висоті близько 4 кілометрів над землею, а потужність вибуху в тисячу разів перевищувала силу атомної бомби в Хіросімі. Практично одразу все поселення спалахнуло. Через кілька секунд по ньому вдарила потужна ударна хвиля, яка знищила всі будівлі, а людей та тварин розірвало на шматки. Приблизно через хвилину полум'я досягло Єрихону, яке було розташованим у 22 кілометрах на захід від Таль-ель-Хаммама. Стіни міста впали, і воно згоріло вщент", - ідеться в релізі. 

Завдяки 15 рокам розкопок вчені побудували комп'ютерну модель різних вибухів. Крім того, їхні твердження підтверджують і деякі докази, які було виявлено на місці - частинки мінералів ударного походження, які утворюються при гігантських тисках, імпактного кварцу, діамандоїдів (піщинок алмазоподібного матеріалу) і сферул - крихітних кульок розплавленого матеріалу, основа яких залізо і пісок, які випарувалися. 

Тому фахівці припускають, що саме катастрофа в Таль-ель-Хаммамі стала темою розповіді про загибель Содому й Гоморри, в яких Біблія описує руйнування міст, які були розташовані недалеко від Мертвого моря. На них впали каміння та вогонь із неба, а від пожеж піднявся густий дим, внаслідок чого жителі загинули.

Читайте на ГК:У Казахстані намагалися виселити чоловіка з його оселі - він відкрив вогонь й вбив 5 осіб (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Позувала на яхті": Демі Роуз показала "соковиті" сідниці в бікіні (ФОТО)
Читайте на ГК:У Німеччині чоловік застрелив касира заправки, який попросив надіти маску
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...