1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехія хоче привабити українців-заробітчан високими зарплатами: скільки пропонують?

17.09.2021 20:30 Без кордонів

Робітники з України доволі затребувані в Європі. І з кожним роком попит на робочі руки та світлі голови наших громадян тільки зростає.

Робітники з України доволі затребувані в Європі. І з кожним роком попит на робочі руки та світлі голови наших громадян тільки зростає.

Традиційно найбільша кількість наших громадян виїжджає на заробітки до Польщі. Однак і в Чехії робочі руки та кмітливі голови з України користуються дедалі більшим попитом. Нашим громадянам там готові платити від 30 до 150 тисяч в гривневому еквіваленті, пише Апостроф.

Оголошення про вакансії, які чекають українців у Чехії, з'явилися на популярному кадровому порталі rabota.ua.

Кого шукають чеські роботодавці?

Зарплати стартують від 30 тисяч гривень на наші гроші. Зокрема, стільки готові платити швеям не дуже високої кваліфікації, працівникам клінінгових компаній, некваліфікованим робітникам на заводі електропроводки, різноробочим та медичним працівникам із дипломами медсестер, фельдшерів та акушерів.

Що стосується останніх, то для них передбачена робота під наглядом старшої медсестри. А після нострифікації диплома, яку проходять за місцем роботи, медик отримує право працювати як самостійний фахівець і отримувати більш солідну зарплату.

Майже в кожній вакансії передбачена зарплатна вилка. Причому розбіжності в заробітку можуть бути удвічі і вище. Наприклад, тим же медпрацівникам середньої ланки можуть платити і 50 тисяч в місяць. Щоправда трудитися доведеться 5 днів на тиждень по 12 годин щодня.

Автослюсарям також готові платити від 30 до 55 тисяч.

До 100 тисяч гривень обіцяють платити кваліфікованому стоматологу.

Кому обіцяють найвищі зарплати?

А найвищі зарплати обіцяють інженерам апаратного забезпечення на завод PANASONIC, а також фахівцям з роботів FANUC. Таким спеціалістам готові платити на місяць до 150 тисяч.

Ну і, звичайно, майже всюди потрібно хоча би базове знання мови - якщо не чеської, то хоча б англійської. Тому заробітчанам, які всерйоз мають намір їхати до Чехії, не завадило би ще на батьківщині підучити мови. Тоді вони матимуть безсумнівну конкурентну перевагу перед іншими претендентами на ті самі вакансії.

Нагадаємо: Українські заробітчани можуть мати проблеми з отриманням візи в Польщу: в чому причина?

Читайте на ГК:“Відрізав хлопцю колишньої статевий орган”: У Празі українця засудили до 18 років тюрми (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Квитки на популярний поїзд за кордон відтепер можна придбати онлайн: Укрзалізниця запровадила нововведення
Читайте на ГК:Ракам - примирення зі старим другом, Водоліям - неочікувана допомога: гороскоп на 5 квітня для всіх знаків зодіаку

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська