1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На пункті пропуску зі Словаччиною запустили новий сканер для автомобілів (ВІДЕО)

07.09.2021 12:15 Без кордонів

На прикордонному пункті пропуску “Вишнє Нємецке” запустили новий сканер для перевірки вантажних та легкових автомобілів.

На прикордонному пункті пропуску “Вишнє Нємецке” запустили новий сканер для перевірки вантажних та легкових автомобілів.

Його ввели в дію в суботу, 4 вересня через постійні нарікання на роботу попереднього обладнання.

За словами міністра фінансів Словацької республіки  Ігоря Матовича (Igor Matovi?), попередній уряд не був зацікавлений у подоланні корупції та викоріненні контрабанди.

“Багато людей у керівництві держави, як у керівництві фінансової адміністрації, так і в керівництві Міністерства фінансів, були задоволені тим, що існує буквально чорна діра, через яку до Словаччини можуть потрапити незвичні товари… Був сканер, який іноді працював, а іноді загадково не працював”, – сказав він у коментарі словацьким ЗМІ.

Як підкреслив керівник фінансової адміністрації Словацької Республіки Іржі Жежулка (Ji?í ?e?ulka), “Вишнє Нємецке” є стратегічним пунктом пропуску для Словаччини та Європейського Союзу, тож стан його обладнання має відповідати високим вимогам якості.

“На жаль, “Вишнє Нємецке” як прикордонний перехід вже давно не має достатньої кількості кадрів та технологій. З 2005 року ми працюємо тут з подарунком Китайської Народної Республіки, стаціонарним сканером, який експлуатувався ще 15 років після того як минуло п’ять років від закінчення терміну його служби. Останнім часом став більше нефункціональним, ніж функціональним. Тому я дуже радий, що сьогодні можу представити нову стаціонарну систему сканування”, – зазначив Жежулка.

Що зміниться?

Протягом останніх двох місяців на пункті пропуску провели необхідні будівельні роботи та адаптували інфраструктуру до роботи нового обладнання. Тепер тут зможуть сканувати близько 140 вантажівок за 24 години. При поєднанні стаціонарного сканера з мобільним, кількість транспорту збільшиться до 180 вантажних автомобілів. Також кількість працівників на прикордонному переході наразі збільшили на 20 осіб, а ще 30 додасться не пізніше кінця року.

“Великі черги транспорту повинні зникнути, і ми не повинні більше чути факти, що є водії, які стоять три, чотири дні або навіть тиждень”, – додав Жежулка.

Вартість сканера склала 3,42 млн. євро, з яких 1,8 млн. євро надійшло за рахунок гранту ЄС, решту профінансували за рахунок державного бюджету.

За словами Іржі Жежулки, вже готовий проект будівництва нового сучасного прикордонного переходу у Вишнє-Немецькому. Його мета – збільшити пропускну здатність. Вартість проекту оцінюється в 60 млн євро. За його словами, невдовзі проект запропонують міністру фінансів, а через нього внесуть на розгляд уряду Словацької Республіки.

InfoPost.Media за матеріалами ekonomika.pravda.sk

Фото TASR

Нагадаємо, згоріла надвірна споруда: встановлюються причини та збитки нічної пожежі на Берегівщині

Читайте на ГК:В Ужгороді анонсували яскраве святкування Дня рятівника
Читайте на ГК:Відомо, в скільки обійшлось Ужгороду святкування Дня міста
Читайте на ГК:У неділю в центрі Ужгорода перекриють рух транспорту
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...