1. Новини Закарпаття
  2. >

Заробітчани відмовляються їхати на збір яблук до Польщі

05.09.2021 20:08 Без кордонів

Українці вибирають легшу сезонну роботу і не хочуть їхати на збір яблук.

Українці вибирають легшу сезонну роботу і не хочуть їхати на збір яблук.

Українські заробітчани відмовляються працювати в сусідній країні на зборі яблук і вибирають легшу сезонну роботу в Польщі. Фермери скаржаться на своє становище через ситуацію, що склалася. Їм нічого не залишається, окрім як дешево експортувати яблука за кордон, адже так вони можуть хоч якось заробити, пише Обозреватєль.

Польські фермери не можуть експортувати фрукти на схід через ембарго в РФ і конфлікт із Білоруссю. Тому у поляків залишається лише один варіант – експорт фруктів у Єгипет. Зазначимо, в 2021-му через погоду збір фруктів відклали на два тижні. Додамо, що цього року в країнах Європи очікується рекордно високий урожай яблук. Про це розповів президент "Української плодоовочевої асоціації" (УПОА) Тарас Баштанник.

Через відсутність дефіциту ціна плодів може опуститися до рівня 2019 року, коли кілограм яблук продавали за 6-7 гривень. Однак остаточна вартість фруктів сформується вже після того, як фермери зберуть урожай у вересні.

Незважаючи на небажання працювати саме на яблучних фермах, українці як і раніше активно їдуть на заробітки до Польщі. Вже 277 тисяч наших громадян отримали дозвіл на тривале перебування в цій країні.

Українці склали 55% іноземців, яким дали можливість жити і працювати в Польщі три роки. Далі в рейтингу розташувалися білоруси і німці.

В основному заробітчани обирають для життя польські регіони з великими міськими центрами, де є більше можливостей для навчання та роботи.

Видання ubr.ua пише про те, що в Польщі планують знизити податки для іноземців, які планують відпрацювати в країні як мінімум чотири роки. Згідно з проєктом, який повинні прийняти вже восени, заробітчанин зможе платити на 50% менше податків.

Суть нововведення в тому, що завдяки йому Польща хоче залучити більше найманих робітників з інших держав, готових залишитися на тривалий термін, а також повернути додому і своїх громадян.

Польський уряд може ввести податкові пільги для українських заробітчан. Ті трудові мігранти, які вирішать переїхати в сусідню країну, будуть платити удвічі менше податків протягом першого року свого проживання. Також протягом наступних трьох років вони зможуть забрати частину від податків, сплачених за попередній рік. Тобто пільгові умови будуть діяти цілих 4 роки.

Читайте на ГК:В Україні за 2 тисячі євро підробляли документи для карти поляка (ФОТО)
Читайте на ГК:Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Читайте на ГК:Ціни на бензин різко виросли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...