1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна - лідер в Європі за кількістю довічно засуджених

04.09.2021 20:49 Без кордонів

В українських в'язницях відбувають покарання 1536 довічно засуджених - найбільше серед європейських країн.

В українських в'язницях відбувають покарання 1536 довічно засуджених - найбільше серед європейських країн.

Україна є лідером серед країн Європи за кількістю засуджених до довічного ув'язнення. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Вона розповіла, що під час зустрічі з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер "обговорили гуманізацію національного законодавства щодо осіб, які відбувають довічне покарання, адже на сьогодні Україна лідирує серед країн Європи за кількістю довічних – 1536 осіб".

Денисова зазначила, що серед них - громадянин С., роками чекає перегляду вироку Апеляційного суду АР Крим від 26 листопада 2004 року за нововиявленими обставинами.

"Його кримінальна справа перебуває у тимчасово окупованому Криму і через відсутність норми в міжнародних договорах про передачу справ РФ відмовляється надати їх Україні", - повідомила вона.

За словами омудсмена, зараз законодавство України не передбачає дієвого механізму звільнення довічних від подальшого відбування покарання і позбавляє так званого права на надію - перегляду рішення суду через певний проміжок часу.

"Проінформувала пані Богнер, що вирішити це питання допоможе прийняття Верховною Радою України проектів законів №4048 та №4049 у другому читанні і в цілому. Тоді українське законодавство буде відповідати практикам ЄСПЛ щодо дострокового звільнення осіб, засуджених до довічного ув'язнення", - зазначила Денисова.

Читайте на ГК:В Україні за 2 тисячі євро підробляли документи для карти поляка (ФОТО)
Читайте на ГК:Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Читайте на ГК:Ціни на бензин різко виросли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...