1. Новини Закарпаття
  2. >

Названий головний претендент на зіткнення з Землею (ВІДЕО)

15.08.2021 23:08 Без кордонів

Майбутнє зближення Бенну в 2037 році дозволить знову уточнити його орбіту в ході радіолокаційних спостережень.

Майбутнє зближення Бенну в 2037 році дозволить знову уточнити його орбіту в ході радіолокаційних спостережень.

Астрономи за допомогою наземних телескопів і міжпланетної станції OSIRIS-REx оцінили 500-метровий навколоземний астероїд Бенну, як найнебезпечніший для Землі, пише N + 1 з посиланням на статтю в журналі Icarus.

Виявилося, що найбільша ймовірність зіткнення астероїда з нашою планетою в один шанс з 2700 відноситься до вересня 2182 року, що робить Бенну найбільш небезпечним об'єктом за шкалою Палермо.

Група планетологів на чолі з Давидом Фарноккья з Лабораторії реактивного руху NASA побудувала нову модель, в якій важливу роль відіграє ефект Ярковського, що впливає на дрейф орбіти, а також враховано ефект Пойнтінга - Робертсона, який досі розглядався в контексті динаміки міжпланетного пилу.

Виявилося, що зміна довжини великої піввісі орбіти через ефект Ярковського, становить ± один метр в рік, у міру того, як орбіта Бенну еволюціонує через гравітаційні збурення з боку планет з 1900 по 2135 рік.

Раніше перше місце належало астероїду 1950 DA. Майбутнє зближення Бенну з Землею в 2037 році дозволить знову уточнити його орбіту в ході радіолокаційних спостережень.

Міжпланетна станція OSIRIS-REx була направлена ​​до Бену в 2016 році. За 2,5 роки роботи вона картографували астероїд, визначила його властивості, з'ясувала, що Бенну активний, знайшла на його поверхні розколоті валуни, фрагменти астероїда Веста і органічні речовини, а також простежила хід його еволюції.

Крім того, апарат взяв ґрунт з північної півкулі астероїда, загальна маса зібраної речовини склала 400 грамів.

В даний час OSIRIS-REx залишив Бенну і летить до Землі. Очікується, що капсула з ґрунтом астероїда, що повертається, здійснить посадку на полігоні в штаті Юта 24 вересня 2023 року.

Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)
Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Єднання з природою": модель голяка прогулялася на природі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...