1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Чому заробітчани обирають Словаччину – опитування

236
Без кордонів Словаччина

Згідно з офіційною статистикою у травні 2021 року в Словаччині працювало майже 68 тисяч іноземців.

Чому заробітчани обирають Словаччину – опитування

З них майже 38 тисяч – громадяни країн, що не є членами ЄС. При цьому найбільша їх кількість – з України та Сербії.

Восени 2020 року Міжнародна організація з міграції (МОМ, the International Organisation for Migration, IOM) провела масштабне опитування серед трудових мігрантів, які живуть і працюють у Словаччині протягом останніх двох років.

У онлайн-опитуванні взяло участь 352 респондентів з більш ніж 50 країн. Найбільшу групу склали люди у віці від 31 до 40 років, а найбільше – з України, Сербії, Росії, Туреччини та Індії.

За даними опитування, більшість респондентів (57%) зазначили, що Словаччина з самого початку не була для них пріоритетною країною під час вибору.

Незважаючи на це, понад 86 відсотків респондентів таки бажають залишатися у Словаччині і у майбутньому.

Що у Словаччині приваблює трудових мігрантів

 Основними причинами, через які іноземці приїжджають на роботу до Словаччини, є те, що це безпечна країна та частина ЄС. Серед інших причин називають близькість словацької культури, мови та зручне географічне розташування. А також наявність членів родини або друзів у Словаччині.

“Крім того, велика група людей іммігрувала без конкретної причини. Вони, наприклад, просто скористалися можливістю прийняти пропозицію щодо роботи у Словаччині”, – додають організатори опитування.

Іноземці у більшості задоволені житлом та рівнем життя у країні, зазначають про хороші можливості для роботи, можливість поєднання праці та сімейного життя.

Утім 56,8% респондентів розповіли, що працюють не за фахом.

“Іноземці, які проживають у Словаччині, готові працювати на роботі, яка не відповідає їхній основній кваліфікації, і навіть бажають працювати на роботі, яка не вимагає спеціальної кваліфікації”, – зазначила Зузана Ватралова, керівник Офісу МОМ у Братиславі.

Респоденти зазначили, що практично не мали проблем з офіційними перекладачами, з визнанням їхніх освітніх або кваліфікаційних сертифікатів та наданням дозволу на проживання для членів їх сімей.

З іншого боку, були досить не задоволені спілкуванням з місцевими установами, можливістю знайти лікаря загальної практики та тривалістю імміграційного процесу, який вони вважають занадто бюрократичним.

Опитування проводилося у вересні та жовтні 2020 року в рамках технічної підтримки для підготовки схеми трудової мобільності для Словаччини. Його проводили англійською, російською, сербською та українською мовами.

Infopost.Media за інформацією TASR

Нагадаємо, Маленьких мешканців Вилка знайомили з професією вогнеборця (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber