1. Новини Закарпаття
  2. >

Лукашенко наказав перекрити кордон з Україною

02.07.2021 20:19 Без кордонів

Олександр Лукашенко наказав білоруським прикордонникам повністю перекрити кордон з Україною. Про це він заявив під час урочистих зборів, які проходять з нагоди Дня незалежності.

Олександр Лукашенко наказав білоруським прикордонникам повністю перекрити кордон з Україною. Про це він заявив під час урочистих зборів, які проходять з нагоди Дня незалежності.

Причиною рішення Лукашенко назвав велику кількість зброї, яка нібито постачається з української території, повідомило ВВС.

"Величезна кількість зброї надходить з України до Білорусі. Тому я доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною", - цитують Лукашенка білоруські видання "Белта" та "TUT.by".

Щоправда, в українському МЗС розповіли, що Україна поки не отримувала офіційних повідомлень про закриття кордону.

Раніше Україна, як і низка інших країн, припинила авіасполучення з Білоруссю - це стало відповіддю на перехоплення білоруською владою літака Ryanair і затримання опозиціонера Романа Протасевича.

Проте наземний перетин кордону між Україною та Білоруссю до цього часу жодним додатковим обмеженням не підлягав.

Також під час свого виступу Лукашенко заявив про завершення "масштабної антитерористичної операції", під час якої викрили "сплячі терористичні групи" - загони самооборони.

За словами Лукашенка, вони нібито пов'язані з Україною, США, Німеччиною, Польщею та Литвою.

"Мета цих груп - насильницька зміна влади в день ікс. Вони самі поки що не знають, що це за день ікс - до нього треба підвести наш народ, як вони вважають, нашу державу", - сказав Лукашенко.

Звертаючись до білоруських правоохоронців, він подякував їм за те, що вони захищали білоруський народ в напружений період - вочевидь, маючи на увазі минулорічні протести.

"Зламавши гібридний механізм бліцкригу, який досі працював безвідмовно, ви, по суті, стали на шляху нової експансії на Схід", - додав Лукашенко, зауваживши, що на думку деяких експертів, Білорусь поклала край кольоровим революціям як геополітичному явищу.

"Так це чи ні - побачимо. Але в чому я абсолютно впевнений, ми показали приклад того, як треба відстоювати національні інтереси, що має робити кожен, хто дорожить своєю незалежністю. Розмова з позиції сили з нашим народом безперспективна".

Реакція України

Речник українського МЗС Олег Ніколенко заперечив, що процес закриття білорусько-українського кордону вже розпочато.

"Українська сторона наразі не отримувала офіційних повідомлень про закриття кордону з боку Білорусі. Від такого кроку постраждав би, насамперед, білоруський народ", - сказав він.

Так само Ніколенко відкинув і закиди Лукашенка щодо постачання зброї.

"Україна категорично відкидає закид Олександра Лукашенка про нібито постачання зброї з України. Ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Білорусі. Не збираємося цього робити і в майбутньому. Очікуємо такої ж позиції від Мінська, щоб північний кордон залишався простором безпеки".

За словами Ніколенка, позиціонування України як зовнішньої загрози "вкладається в політику дезінформації, репресій і залякування білоруського населення".

"Переконані, що жодні абсурдні звинувачення та залякування не зможуть відвернути білоруський народ від дружнього українського народу та України як держави, що поважає та захищає права людей".

Читайте на ГК:В Україні за 2 тисячі євро підробляли документи для карти поляка (ФОТО)
Читайте на ГК:Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Читайте на ГК:Ціни на бензин різко виросли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...