1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі підвищать зарплати для заробітчан

19.06.2021 20:08 Без кордонів ВАЖЛИВО

У Польщі планують підвищити мінімальну зарплатню, як це вплине на заробітчан і коли саме це зроблять.

У Польщі планують підвищити мінімальну зарплатню, як це вплине на заробітчан і коли саме це зроблять.

У Польщі мінімальну зарплату для тих, хто працює за цивільно-правовими договорами, збільшать на 1,5 тис. грн до 21,44 тис. грн. Такий перерахунок зокрема зачепить українських заробітчан ,пише OBOZREVATEL.

Перерахунок мінімалки відбудеться з 2022 року. Як повідомило агентство Gremi Personal у своїй публікації, в Польщі подорожчали продукти, більше доводиться витрачати на комуналку.

"Життя в Польщі стає дедалі дорожчим. Профспілки в Польщі також розраховують на набагато більше підвищення мінімальної заробітної плати", – стверджує Томаш Богдевич, генеральний директор компанії Gremi Personal. Мінімальна погодинна ставка для цивільно-правових договорів становитиме 19,60 злотих (142 грн).

Відзначимо, водночас в Україні мінімальна зарплата дорівнює 6 тис. грн. У грудні 2021-го мінімалку піднімуть до 6,5 тис. грн. Середня зарплата в Польщі 2021 року становить близько 5,5 тис. злотих на місяць, це $1,445 тис., в Україні в середньому платять 13,5 тис. грн, $500 на місяць.

У Польщі на третину злетіла кількість вакансій для українських заробітчан. Серед сезонних пропозицій найбільш поширена – збір ягід. Зарплата для збирачів становить від 20 до 39 тис. грн, водночас працювати доведеться по 12-18 годин на день.

Чому стільки нелегальних мігрантів з України?

За підрахунками Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, близько 5 млн українців змушені працювати за кордоном у різних країнах світу. Приблизно 50-60% із них працюють нелегально. Українці влаштовуються на роботу в інших країнах в обхід закону через низку причин. Насамперед багато хто звик нелегально працювати і в Україні, тому така можливість їх не лякає.

Ще одна причина – міграційне законодавство деяких західних країн, яке забороняє наймати низькокваліфікованих працівників-іноземців. Наприклад, у Німеччині трудову візу не можуть отримати люди, які не знають мови і не мають підтвердженої кваліфікації, а на сезонні роботи можуть претендувати тільки громадяни ЄС. Але німецькі зарплати для українців дуже привабливі. Тому багато людей погоджується їхати в Німеччину без трудової візи і залишатися на нелегальні роботи з усіма наслідками.

Можливий і ще один варіант, коли люди їдуть із трудовою візою, претендують на одну роботу й зарплату, але їм пропонують більше грошей – тільки нелегально. І вони погоджуються, бо заробляти необхідно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, як проходить вакцинація українських заробітчан на кордоні з Польщею.

Читайте на ГК:Українка народила четвірню у Польщі: батьку новонароджених загрожує депортація
Читайте на ГК:Суд ЄС зобов'язав Польщу платити 500 тисяч євро щодня у справі про шахту на кордоні з Чехією
Читайте на ГК:У Польщі двоє українців загинули у ДТП з вантажівкою
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...