1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

У Держмитслужбі розповіли, чого не вистачає для боротьби з контрабандою

156

Українська митниця катастрофічно недофінансована і нічим не забезпечена - крім дзеркальця і ліхтарика, каже Щуцький.

У Держмитслужбі розповіли, чого не вистачає для боротьби з контрабандою

Українським митникам не вистачає сучасного обладнання для повноцінної боротьби з контрабандою, заявляє директор департаменту ризиків Державної митної служби Олександр Щуцький. Він зазначив відмінність у забезпеченні європейської митної системи та української. 

"Тому коли говорять, що ми хочемо домогтися європейського або американського результату на українській митниці, виходить, що ми при мінімальному фінансуванні хочемо відразу максимального результату. Моя думка, на сьогодні при тому забезпеченні, яке є, українська митниця намагається ефективно працювати", - каже Щуцький. 

Він поскаржився на повне недофінансування митниці в боротьбі з контрабандою. 

"Українська митниця нічим не забезпечена. Крім дзеркальця і ​​ліхтарика. А нову форму востаннє закуповували в 2010 році. Якщо ми візьмемо будь-якого європейського або американського митника, їх забезпечення в 100 разів сильніше, ніж у нас. Тому, коли нам говорять, що ми неефективно працюємо, або на митниці високі корупційні ризики - так, але на такі умови жоден би європейський митник не пішов би працювати", - зазначив чиновник. 

Через недофінансування митниці також катастрофічно не вистачає персоналу. 

"Усе впирається в фінансування, соцпакети і те, чим ми працюємо. Ми зараз боремося з контрабандою палицями, а не як Європа - скануючими системами і всім іншим. В цьому сенсі, ми перебуваємо в кам'яному столітті і навіть у цій ситуації даємо ефективність і надходження в бюджет", - зауважив Щуцький.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber