1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські митники передадуть до музею вилучену в іноземця раритетну реліквію (ФОТО)

26.05.2021 13:04 0 Без кордонів
 

Закарпатська митниця Держмитслужби передає до Донецького обласного краєзнавчого музею, що в м. Краматорськ, Хрест-Розп'яття, який іноземець намагався вивезти з України.

Подія сталася ще три роки тому на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Під час проведення поглибленого митного огляду у громадянина Італії було виявлено не заявлені при усному опитуванні та не вказані у митній декларації старовинні предмети, серед яких Хрест-Розп’яття кіотний.

Митники відразу ж задокументували порушення митних правил відносно італійця, який вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто у спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, чим порушив митні правила, передбачені ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Хрест-Розп'яття датований першою половиною ХХ-го століття, виготовлений у Росії (мідний сплав, литво, розмір 16,4х10,6 см). Хрест - православний із зображенням розіп'ятого Христа на тлі єрусалимських мурів, на горі Голгофі з черепом Адама. У верхній частині зображення Спаса Нерукотворного, двох Янголів, на кінцях середньої поперечини - сонця та луни; списа та тростини, з лівого боку пристоячих: Богоматір та Марію Магдалину, з правого - Івана Богослова та Лонгіна.

Згідно рішення Ужгородською міськрайонного суду Закарпатської області громадянина Італії визнано винним у порушенні митних правил, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

А згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» Закарпатська митниця Держмитслужби передає конфіскований хрест до Донецького обласного краєзнавчого музею (м. Краматорськ), - повідомили у ПесслужбІ Закарпатської митниці Держмитслужби.

Нагадаємо, на Рахівщині у двох братів виявили цілий арсенал зброї: що світить зловмисникам

Читайте на ГК:Найбільша українська ІТ-компанія шукатиме таланти в Ужгороді
Читайте на ГК:"Монологи над Ужем": в Ужгороді стартував Міжнародний фестиваль моновистав
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали "квартет" нелегалів (ВІДЕО)

 

 

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...