1. Новини Закарпаття
  2. >

ЄС розкритикував список недружніх Росії країн зі США та Чехії

15.05.2021 23:50 Без кордонів

Рішення Росії повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини, заявили в Чехії. Прагу підтримала Єврорада.

Рішення Росії повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини, заявили в Чехії. Прагу підтримала Єврорада.

Рішення Росії створити список недружніх країн підриває дипломатичні відносини. Так на нього відреагував голова Євроради Шарль Мішель в Twitter.

"Рішення російського уряду про "держави, які здійснюють недружні дії", є ще одним кроком до ескалації і підриває дипломатичні відносини. Спроби розділити ЄС не приносять користі. Повна солідарність з Чехією. Ми закликаємо Росію повністю поважати Віденську конвенцію", - написав Мішель.

Включення в цей список прокоментувало і МЗС Чехії.

"Ми вважаємо цю процедуру Російської Федерації ще одним кроком до ескалації відносин не тільки з Чехією, а й з ЄС як таким і його союзниками. Більш того, це повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини, особливо щодо зобов'язання її підписантів забезпечити належне функціонування дипломатичних місій і принципу недискримінації між державами", - йдеться в заяві.

У відомстві висловили жаль, що Росія "вибирає шлях конфронтації на шкоду собі", оскільки такий крок буде мати опосередкований вплив на розвиток контактів між звичайними громадянами, для туризму або розвитку торговельних відносин.

"Цей акт російського уряду не змінює початкового рішення щодо обмеження кількості працівників посольства Російської Федерації в Празі. На відміну від російського підходу, наш крок повністю відповідає міжнародному праву", - заявили в чеському МЗС.

Зазначимо, крім Чехії в список поки включені тільки Сполучені Штати Америки.

Згідно з рішенням РФ, Чехія зможе наймати в свою дипломатичну місію не більше 19 працівників, які перебувають в РФ, а США - жодного.

Читайте на ГК:Геллі Беррі позувала в олімпійці на голе тіло: сексуальне відео (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Китайський космічний апарат здійснив посадку на Марс
Читайте на ГК:В Австралії блискавки вдарили 71 000 разів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...