1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Правила в'їзду та транзиту через Словаччину: що зміниться з 19 квітня

16.04.2021 21:58 Без кордонів ВАЖЛИВО

Про це повідомляється у постанові Управління громадської охорони здоров'я Словаччини.

Про це повідомляється у постанові Управління громадської охорони здоров'я Словаччини.

Прикордонний режим і умови обов'язкового карантину в Словаччині зміняться з понеділка, 19 квітня, - пише 0312.ua.

Люди, які прибудуть до Словаччини у разі, якщо вони відвідали виключно країни ЄС, Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн, Швейцарію чи Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії протягом попередніх 14 днів, не будуть зобов'язані проходити карантин за умови, що вони були вакциновані проти COVID-19.

При цьому з моменту введення другої дози вакцини (наприклад, Moderna, Pfizer/BioNTech) має пройти понад 14 днів, а з моменту введення першої дози векторної вакцини (наприклад, AstraZeneca) - понад четверо тижнів.

Людям із зазначених країн не доведеться йти на карантин і в тому випадку, якщо вони подолали COVID-19 і були вакциновані протягом попередніх 180 днів, і з моменту введення першої дози пройшло не менше 14 днів. Крім того, від карантину будуть звільнені особи, які подолали COVID-19 менш як 180 днів тому, якщо вони прибувають в Словаччину з країн ЄС, а також Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну, Швейцарії або Сполученого Королівства. Зазначені умови необхідно буде підтвердити довідкою від лікаря про подолання хвороби або сертифікатом про вакцинацію.

У постанові зазначено, що індивідуальні звільнення від карантину на прохання члена уряду будуть скасовані 17 травня. Замість цього в особливих випадках людям потрібно буде мати при собі негативний результат антигенного тесту на COVID-19 і не старше 48 годин або RT-PCR-тесту не старше 72 годин.

В Управлінні охорони здоров'я відзначили, що звільнення від карантину торкнеться і тих, хто приїжджає до Словаччини для укладення шлюбу або похорону близької людини при наявності відповідних доказів. Під виключення потрапить і одне супроводжуюча особа за умови наявності негативного результату антигенного тесту на COVID-19 і не старше 48 годин або RT-PCR-тесту не старше 72 годин.

Спростяться умови транзиту через Словацьку Республіку - правила стануть однаковими для осіб, які проїжджають через територію Словаччини в країну, в якій їм було надано проживання або громадянами якої вони є. В інших випадках транзит зможе дозволити Міністерство внутрішніх справ.

Нагадаємо: В Чехії зафіксували найменшу кількість випадків Covid-19 з листопада минулого року

Читайте на ГК:У Карпатах врятували маленьке ведмежа, яке три дні блукало без матері (ФОТО)
Читайте на ГК:Угорщина, Чехія та Словаччина: Як коронавірус зруйнував Великдень сусідам України
Читайте на ГК:У Словаччині затвердили новий уряд
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...