1. Новини Закарпаття
  2. >

У космосі помітили загадкову "світлову медузу"

18.03.2021 23:50 Без кордонів

Загадкове явище вдалося побачити за допомогою низькочастотного радіотелескопу MWA в австралійській обсерваторії Мерчісона.

Загадкове явище вдалося побачити за допомогою низькочастотного радіотелескопу MWA в австралійській обсерваторії Мерчісона.

Астрономи з Австралії та Італії вперше спостерігали в космосі загадкове явище, що нагадує медузу на радіочастотному зображенні. Результати спостережень і гіпотези про природу явища були опубліковані в журналі The Astrophysical Journal

Дослідники вивчали скупчення галактик Abell 2877, використовуючи телескоп MWA, коли їх увагу привернуло таємниче синхротронне джерело надвисокого роздільного спектра (USS), що нагадувало своїми контурами медузу. Вчені навали його USS Jellyfish і спостерігали протягом 12 годин на п'яти радіочастотах від 87,5 до 215,5 мегагерц. 

Для пояснення загадкового явища "космічної медузи" автори дослідження провели "астрономічне розслідування" і висунули гіпотезу, що близько двох мільярдів років тому жменька надмасивних чорних дір із безлічі галактик викидала потужні струмені плазми. 

Згодом плазма затихла і лежала в бездіяльності, однак недавно почала переміщуватися, після того як через систему пройшли дуже м'які ударні хвилі. Це повторно запалило її, ненадовго "освітивши медузу і її щупальця". За розмірами в небі USS Jellyfish становить більше третини діаметра Місяця при спостереженні із Землі, і видно її тільки за допомогою низькочастотних радіотелескопів. 

Автори сподіваються, що нові дані про загадкову структуру будуть отримані після того, як завершиться проект з розгортання потужного радіоінтерферометра SKA. 

В майбутньому астрофізики планують розробити інструмент для створення відео з високими дозволом і частотою кадрів, що покаже в динаміці радіозображень Всесвіту, що розвивається, від перших зірок і галактик до наших днів. 

Читайте на ГК:У США горили зайнялися оральним сексом на очах у відвідувачів зоопарку (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:На південь від узбережжя Африки зафіксували сильний землетрус
Читайте на ГК:Maruv оголилася для обкладинки російського Playboy (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...