1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщині позбавили ліцензії останню незалежну радіостанцію

10.02.2021 20:32 Без кордонів

Міжнародні організації, які контролюють діяльність ЗМІ, закликали Євросоюз відреагувати на це рішення.

Міжнародні організації, які контролюють діяльність ЗМІ, закликали Євросоюз відреагувати на це рішення.

Останнє незалежне радіо в Угорщині Klubradio буде змушене повністю перейти в інтернет після програшу в суді апеляції на відмову національної ради з питань ЗМІ продовжити йому дію ліцензії. Про це повідомляє Euractiv.

Нацрада аргументувала своє рішення тим, що Klubradio неодноразово порушувало положення спірного закону про ЗМІ - одного з перших законопроектів, прийнятих після приходу до влади партії Фідес в 2010 році і створення регуляторного органу, - про необхідність повідомляти про зміст своїх програм. Радіостанція зазначила, що заплатила штрафи за ці незначні порушення.

У вівторок окружний суд Будапешта заявив, що той факт, що Klubradio не оскаржило два попередніх штрафи, присуджених протягом семирічного періоду, став підставою для відмови в ліцензії на частоту.

Міжнародний інститут преси (IPI) та Європейська федерація журналістів (EFJ), а також ще чотири організації, які контролюють діяльність ЗМІ, закликали Євросоюз відреагувати на це рішення.

"Європейський Союз не може стояти осторонь, коли найбільший незалежний радіомовець країни викинутий з ефіру", - йдеться в заяві.

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович написала в Twitter, що це рішення "ставить під загрозу долю останньої незалежної радіостанції Угорщини".

"Ще один приглушений голос в Угорщині. Ще один сумний день для свободи ЗМІ", - додала Міятович.

Klubradio вже прибирали з ефіру в 2011 році. Тоді Нацрада зі ЗМІ відмовилася продовжити ліцензію на два роки, незважаючи на кілька судових рішень на користь радіо. Проте влада відступила під тиском громадськості і в 2013 році видала цій станції семирічну ліцензію на мовлення.

Читайте на ГК:Ребров висловився про своє майбутнє в угорському Ференцвароші
Читайте на ГК:Magyar Posta припиняє доставку телеграм
Читайте на ГК:"Відкриються магазини та відновить роботу сфера обслуговування": Угорщина послаблює локдаун
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...