1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Польщі на даний час 460 тис. іноземців мають дозвіл на тимчасове проживання в державі

08.02.2021 18:30 Без кордонів

За 2020 рік їх чисельність збільшилася на 34 тис. З них – переважна частина - українці.

 За 2020 рік їх чисельність збільшилася  на 34 тис. З них – переважна частина - українці.

За офіційними даними Управління у справах іноземців Польщі (Urząd do spraw cudzoziemców) на даний час близько 460 000 іноземних громадян мають чинний дозвіл на тимчасове проживання в Польщі. За 2020 рік їх чисельність збільшилася на понад 34 тис. З них, переважна частина - українці (29,4 тис. -за 2020 рік), білоруси (3,2 тис.), грузини (2,4 тис.), молдовани (1,2 тис). Більша частина виданих карт побиту (посвідка на тимчасове проживання в Польщі) пов'язана з роботою іноземців - 76%.

Як зазначає Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з бажаючих отримати карти побиту в Польщі, більша частина - це молодь у віці 18-40 років (60%). Отримання карт побиту є суттєвим кроком у процесі інтеграції мігрантів у польське суспільство. Як правило за цим слідують й наступні інтеграційні кроки - возз`єднання родин, купівля нерухомості, навчання в польських навчальних закладах, отримання карт сталого побиту (посвідки на постійне проживання) і громадянство.

Відповідно, чим більше людей працездатного віку прагнуть отримати карти побиту, тим менше шансів на їх поворотну міграцію до країни їх походження. Ця тенденція негативна для України. При цьому, це позитив для Польщі, економіка якої продовжує відчувати дефіцит української робочої сили. Тому що видаючи карти побиту українцям, вона тим самим утримує їх від виїзду в інші країни ЄС, де розмір заробітних плат вище. Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal

 

Нагадаємо, що У Польщі затримали п'ятьох українців на підпільній тютюновій фабриці

Читайте на ГК:Українку підозрюють у підробленні документів на понад 3,6 млн доларів
Читайте на ГК:У Польщі проходить перший тур місцевих виборів: що відомо
Читайте на ГК:Українських дітей у Польщі зобов’яжуть піти до місцевих шкіл: подробиці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська