1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегівщина в пріоритеті: названо дороги на Закарпатті, які хочуть ремонтувати за кредитні гроші Угорщини

01.02.2021 18:08 Без кордонів

Які дороги на Закарпатті планує фінансувати Угорщина.

Які дороги на Закарпатті планує фінансувати Угорщина.

Міністр закордонних справ Угорщини під час візиту до України підтвердив намір надання 50 млн євро кредиту на розбудову доріг на Закарпатті. У службі автомобільних доріг Закарпаття пояснили, про які дороги і об’єкти йдеться.

Будівництво обхідної дороги довкола міста Берегово і далі до МАПП «Лужанка» на кордоні з Угорщиною. Нині проектно-кошторисна документація на завершальному етапі. Орієнтовна вартість будівництва складає 1,5 млрд грн.

Берегово – найближче містечко до угорського кордону, має трохи більше 23 тисяч населення. І давно потребує обхідної дороги, адже нині вантажівки, які проходять через центр міста, мусять повертати під прямим кутом, щоразу створюючи аварійно-небезпечні ситуації.

Будівництво нової дороги 1-ї технічної категорії. Ділянка 10 км вестиме від угорського кордону до М-24, а далі до М-06 Київ-Чоп. Це стане продовженням угорської траси М3 від Будапешта до Вашарошномень територією України У такий спосіб організуємо прямий маршрут від Будапешта до Києва і далі на північ. Очікувана інтенсивність руху на ділянці – 12 тисяч машин.

Проектно-кошторисна документація нині проходить експертизу. Орієнтовна вартість будівництва складає 3,8 млрд грн.

Міст через Тису. Завантаженість пункту пропуску «Тиса» у Чопі залишається проблемою вже багато років.

Це західна точка маршруту М-06 – автомобільного шляху міжнародного значення, який прокладений через всю правобережну Україну. Сюди стікаються транспортні логістичні потоки автоперевезень, що прямують до ЄС.

Два контрольно-пропускні пункти «Тиса» з боку України та угорський пункт пропуску «Загонь» розташовані по обидва береги річки Тиса. Сполучення автомобільне, організоване через міст. Основний огляд митної та прикордонної служб з обох боків відбувається на .прибережній території, однак на мості транспорт зупиняється на світлофорах, які регулюються обома країнами.

Опори мосту побудувані ще у 1913 році, остання реконструкція датована 1996 роком. За приписами останнього обстеження навесні 2020 року на проїзній частині маємо значні напливи та хвилі, колійність, подекуди ями та вибоїни, є руйнування деформаційних швів. Довжина мосту 193 погонних метра.

Організація руху через міст нині здійснюється з порушенням правил експлуатації штучних споруд та правил дорожнього руху, через тривалі зупинки.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Закарпатській області розроблена імітаційна мікромодель вирішення цієї конфліктної ситуації.

Нагадаємо, Кабмін затвердив порядок компенсацій за електроопалення.

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська