1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У консульстві Угорщини в Берегові презентували останні номери альманаху “Együtt” (“Разом”) (ФОТО)

15.12.2020 14:19 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

Сьогодні тут відбудеться нагородження і вручення премій переможцям конкурсу молодих художників, який зовнішньополітичне відомство оголосило з нагоди Різдвяних та Новорічних свят.

Угорські дипломати Берегова започаткували проведення кожного кварталу так званих “Літературних передбачень”, в ході яких знайомлять шанувальників з останніми публікаціями альманаху “Együtt” (“Разом”).

Сьогодні в умовах карантину чергову презентацію вирішили організувати в режимі онлайн.

“Намагаємось і в умовах епідемії проводити певні заходи, щоб мешканці краю не почували себе покинутими і були в курсі подій, зокрема на літературно-мистецькій ниві,- зазначив у вітальному слові Генеральний консул Матяш Сіладі.- Сьогодні вперше з допомогою електронних засобів знайомимо широку аудиторію у прямій трансляції з матеріалами трьох номерів альманаху, що побачили світ нинішнього року.”

Дипломат підкреслив важливість такого спілкування, висловив сподівання, що наступного року подібні “Літературні передбачення” продовжаться.

З історією заснування журналу присутніх познайомив директор і співредактор видання Дьєрдь Дупка, який вів зібрання. Попри це, він – теж один з авторів альманаху.

“Останнім часом стараємось друкувати не лише художні твори, а й наукові дослідження, гуманітарно-просвітницьку проблематику, представляти шанувальникам доробки кращих представників образотворчого мистецтва регіону тощо,- зазначив промовець.- Виходимо і в електронному варіанті – в соціальній мережі тепер нас читають понад 50 тисяч осіб.”

Присутні на зустрічі уже добре знані та ще молоді літератори зачитали уривки зі своїх останніх художніх та поетичних творів. Тімеа Шрек, яка недавно стала мамою, познайомила аудиторію з новою новелою, юний випускник ЗУІ Томаш Надь продекламував три власні вірші, Гергель Марчак виконав у супроводі гітари покладені на музику доробки класиків угорської літератури, та й свої власні, наша колегиня з видання “Карпатолйо.мо” Катерина Сабов, яка публікується під псевдонімом Кото С. Карпаті, теж зачитала уривок з останньої новели. Ще один журналіст і краєзнавець Елемир Ковач поділився своїм баченням наслідків так званих “залізної завіси”та “бензинового туризму”, контрабанди сигарет тощо.

Дьєрдь Дупка розповів, що продовжує працювати над циклом публікацій про ГУЛАГ, інші сталінські табори. Тепер хоче торкнутися теми утримання в цих катівнях жінок-угорців та дружин в’язнів, що їздили на побачення зі своїми чоловіками, де радянські військові-охоронці часто знущалися над ними, навіть гвалтували.

На завершення свої любимі вірші, опубліковані в останній збірці, продекламував знаний закарпатський письменник, поет, літературний критик і публіцист, лауреат престижної премії імені Аттіли Йожефа, уродженець Берегівщини Ласло Варі Фабіан. Згадав також гумористичні балади, які наспівували мешканці краю в 30-і роки.

Підсумки зібрання підбив Матяш Сіладі.

“Вважаю дуже цінним починання транслювати такі зустрічі в онлайн режимі, коли до нас мають змогу приєднатися сотні шанувальників,- зауважив дипломат.- Сподіваюсь, що в майбутньому продовжимо цю традицію.”

Сьогодні у виставковому залі консульства відбудеться нагородження і вручення премій переможцям конкурсу молодих художників, який дипустанова оголосила з нагоди Різдвяних та Новорічних свят.

Нагадаємо, в міськраді Ужгорода відбулася зустріч із забудовниками.

Читайте на ГК:Зеленський заговорив по-угорськи вустами берегівчанина (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Громадянин Туреччини намагався незаконно “прихопити” з собою в Угорщину чотирьох українців
Читайте на ГК:Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...