1. Новини Закарпаття
  2. >

Обмежити експорт лісу: що дозволив Україні арбітраж у Швейцарії

12.12.2020 21:23 Без кордонів

Арбітражна група в Швейцарії визнала законне обмеження України на експорт деревини.

Арбітражна група в Швейцарії визнала законне обмеження України на експорт деревини.

Міжнародна арбітражна група визнала право України обмежувати експорт лісу. Про це в суботу, 12 грудня, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці в Facebook.

"Арбітраж щодо лісу виніс своє рішення щодо заборони експорту лісу. Арбітри визнали, що Україна може і має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Так існуючу заборону експорту 2005 року визнано судом повністю правомірним", - написав Тарас Качка.

Він зазначив, що при цьому арбітри визнали, що заборона 2015 року має бути відкоректованою з урахуванням повного права України регулювати цю сферу діяльності. Заходи щодо коригування повинні бути здійснені у співпраці з ЄС

За словами Качки, хижацький попит з боку компаній ЄС є двигуном незбалансованого експорту лісу і створює загрозу для Карпатського регіону, про що говорить виконавчий директор програми ООН з навколишнього середовища Інгер Андерсен.

"Як не дивно головною причиною того, що ми не змогли до кінця відстояти правомірність заборони експорту 2015 стало те, що автори цієї заборони занадто активно писали про преференції національним виробникам, а не про захист лісу. Тому шановні депутати будьте обережні в поясненні своїх законодавчих ініціатив", - написав торгпред України.

За його словами, рішення арбітрів дає Україні широку свободу вибору заходів виконання рішення. Однак, першим кроком має стати схвалення Закону України Про ринок деревини, створення нормального ринку всередині України і регламентація з ЄС двостороннього протоколу про торгівлю лісом.

Читайте на ГК:Вихідні в квітні 2021: скільки днів відпочинку чекає на українців
Читайте на ГК:Цінові рекорди по хлібу й олії. Чому в Україні різко дорожчають продукти, - Страна
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Виноградівщині, Берегівщині та Міжгірщині 1 квітня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...