1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Окремі політичні сили використовують останні події на Закарпатті для загострення відносин в регіоні,- Ласло Зубанич

05.12.2020 11:32 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Працівники ОБСЄ мали розмову в Берегові з головою УМДС.

Працівники ОБСЄ мали розмову в Берегові з головою УМДС.

Лідер Демократичної Спілки угоців України Ласло Зубанич зустрівся із представниками місії ОБСЄ в Івано-Франківську на чолі з Деяном Павловічем у Європейському домі Берегова. Відбувся заінтересований обмін думками щодо нинішнього становища закарпатських угорців, з інших злободенних політичних питань.

У ході діалогу проаналізували, як дотримуються в регіоні права національних меншин на навчання на рідній мові, як впливатиме на цей процес здійснювана у країні децентралізація. Ласло Зубанич висловив припущення, що в ході її реалізації доведеться закрити ряд освітньо-культурних закладів, у тому числі національних, шляхом їх об’єднання, що призведе до певних ускладнень. Йшла мова також про зниження частки угорського населення у новостворених районах. Так, у Берегівському вона складала 75 відсотків, а тепер ця цифра становить 40 процентів. Говорилось і про роль угорських партій України на цьогорічних місцевих виборах. Звичайно, не оминули й хід перемовин в обласній раді про створення коаліції.

Окрім цього, міссіонери ОБСЄ інтересувались подробицями обшуків СБУ на квартирі лідера КМКС в Ужгороді та офісах Товариства, його благодійних фондах, інших установах, резонансом, який викликали ці події.

“Справу доцільно розглядати виважено й безпристрасно, без емоцій,- зауважив Ласло Зубанич.- Перевіряючі мають найближчим часом представити незаперечні докази. До тих пір на всіх розповсюджеється презумпція невинності. І саме з цього слід виходити всім коментаторам подій. На жаль, окремі політичні сили та мас-медіа використовують ситуацію для загострення відносин на Закарпатті, спрямування українсько-угорських стосунків у глухий кут. Про це свідчать провокаційні заклики та листи-погрози на адресу угорців краю. Щось подібне вже було в серпні нинішнього року. Вважаємо вкрай важливим, щоб компетентні органи розслідували ці дії.”

Працівники ОБСЄ цікавились також, як впливатиме новий Виборчий кодекс на формування місцевих органів влади, інциндентом з виконанням угорського гімну в Сюрте, іншими питаннями. Сторони домовились про тіснішу співпрацю та обмін актуальною інформацією в майбутньому.

Нагадаємо, міссіонери ОБСЄ зустрілися в Берегові із представниками угорської меншини краю (ФОТО)

Читайте на ГК:Громадянин Туреччини намагався незаконно “прихопити” з собою в Угорщину чотирьох українців
Читайте на ГК:Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)
Читайте на ГК:У "Вилоку" та "Лужанці" громадяни Угорщини намагались підкупити закарпатських прикордонників (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...