1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Міссіонери ОБСЄ зустрілися в Берегові із представниками угорської меншини краю (ФОТО)

05.12.2020 10:23 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

Напередодні міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв, що керівництво ОБСЄ забороняє своїм функціонерам зустрічатися із представниками угорської громади Закарпаття, натомість радять  спілкуватися виключно із співробітниками СБУ.

Очільник МЗС звернувся до головуючого нині в ОБСЄ колеги з Албанії з проханням усунути недорозуміння і той одразу розпорядився виправити ситуацію.

Таким чином, 4 грудня в Берегово прибули працівники Івано-Франківського представництва ОБСЄ. У першу чергу вони зустрілись з керівництвом та працівниками Закарпатського угорського інституту, які були очевидцями обшуків, проведених офіцерами СБУ.

“Насамперед міссіонери цікавились, що і на підставі чого шукали спецпризначенці в офісі Благодійного фонду вишу та приміщеннях КМКС,” - поділився з порталом Karpatalja.ma ректор навчального закладу Іштван Черничко.

Про діяльність фонду та деталі обшуку представникам ОБСЄ розповіли присутні під час їх проведення юрист інституту Андреа Козак та адвокат Ярослав  Вайдич, президент ЗУІ Ілдика Орос та Іштван Черничко.

Посланців ОБСЄ інформували про те, що обшуки здійснювались на підставі рішення одного з судів Запоріжжя, яке жодного відношення до угорських установ краю не має. Тому можна припустити, що ні на Закарпатті, ні в сусідніх областях не знайшлося судді, який би виніс рішення, що базується на завідомо абсурдних звинуваченнях у державній зраді чи протидії існуючому устрою.

“Угорська громада краю неухильно дотримується діючих законів і немає найменших помислів їх порушувати,”- акцентували під час діалогу представники вишу.

Іштван Черничко зауважив, що обшуки в ЗУІ негативно вплинули на імідж навчального закладу, його престиж і авторитет, осоюбливо зараз, під час проходження акредитації.

“Порушувались також мовні, освітні та інші проблеми закарпатських угорців, питання, пов’язані з децентралізацією. Йшла мова і про виконання угорського гімну на першому засіданні ради ОТГ в Сюрте та листи-погрози, що надійшли сьогодні по електронній пошті на адресу дипломатичних установ Угорщини в Ужгороді та Берегові, КМКС і УМДС, угоромовних ЗМІ тощо,”- зауважив Іштван Черничко.

За браком часу не вдалося обговорити всі наболілі питання, тому керівники ЗУІ прередали представникам ОБСЄ видання на українській та англійській мовах, які відображають  позицію угорської національної меншини краю у зв’язку із здійснюваною проти неї політикою,”- пише портал Karpatalja.ma.

Цього ж дня відбулася зустріч міссіонерів ОБСЄ з головою Демократичної Спілки угорців України (УМДС) Ласло Зубаничем.

Нагадаємо, угорці Закарпаття на війні: як берегівчанин був в АТО на сході (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Традиційний День кафедри угорської філології провели студенти ЗУІ
Читайте на ГК:У Берегові відбудеться зустріч закарпатських угорських гуртів
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали підозрілий «Fiat Ducato»: що в ньому виявили (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...