1. Новини Закарпаття
  2. >

На засіданні Європарламенту може відбутися обговорення ситуації в Закарпатті

02.12.2020 18:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

Депутати Європейського парламенту від партії Фідес побачили ситуацію "громадянської війни" у Закарпатті й ініціюватимуть включення цього питання до порядку денного засідання Європарламенту.

Депутати Європейського парламенту від партії Фідес побачили ситуацію

Таке повідомлення зазначене на офіційному сайті правлячої партії Угорщини "Фідес".

З приводу нещодавніх подій на Закарпатті опублікована спільна заява депутатів Європарламенту від партії "Фідес" та іншої угорської політсили, Християнсько-демократичної народної партії (KDNP), оприлюднена у вівторок.

"Українська влада створює на Закарпатті ситуацію громадянської війни. Ми вважаємо це ганебним і глибоко засуджуємо застосування озброєних сил українською владою проти лідерів і організацій угорської громади на Закарпатті", - сказано у заяві, яка є реакцією на проведені обшуки СБУ.

Депутати заявляють, що обшуки було політично мотивованими та спрямованими на залякування і тиск.

Вони вважають, що "скоординовані рейдерські дії проти законних організацій угорської меншини" нагадують "методи сталінської тоталітарної системи". Депутати називають такі дії неприйнятними у державі, де діє верховенство права.

"У країні, асоційованій з ЄС, яка неодноразово заявляла про свій намір інтегруватися в Європейський Союз і НАТО, такі події є неприпустимими, тому ми виступаємо з ініціативою в Європейському парламенті, щоб включити це безпрецедентне порушення до порядку денного грудневого пленарного засідання", - заявили вони.

Нагадаємо, "угорська тема" зазнала значної активізації перед першою сесією нового скликання Закарпатської обласної ради. СБУ саме під час переговорних процесів про формування більшості почало обшуки в угорських благодійних фондах та квартирі лідера угорців Закарпаття Василя Брензовича. У відповідь міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто запросив голову ОБСЄ направити у Закарпаття спостерігачів для фіксації утисків нацменшини. Одночасно резонансу набуває відео з сесії Сюртівської громади, де після складання присяги місцеві депутати заспівали гімн Угорщини.

Свою причетність до активізації розслідувань СБУ щодо угорців заперечує генерал-майор, офіцер СБУ Геннадій Петров. Він вважається одним із претендентів на крісло голови Закарпатської облради, хоча пов'язує його із Закарпаттям всього півроку керівництва Закарпатською ОДА. Партії влади "Слуга народу" разом з місцевим політичним проектом "Рідне Закарпаття" не вдалося набрати достатньої для формування більшості голосів, тому наразі триває активне залучення зацікавленими  сторонами депутатів для отримання переваги у сесійній залі.

Читайте також: Швейцарські ЗМІ про обшуки в угорців Закарпаття: по зближенню України з НАТО завдано удар

загрузка...