1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям видали найбільше посвідок на проживання в ЄС

27.11.2020 19:08 Без кордонів

Четвертий рік поспіль наші співгромадяни отримують найбільше посвідок на проживання в ЄС. На другому і третьому місці - громадяни Марокко та Індії, відповідно. Найбільше українців прийняла Польща.

Четвертий рік поспіль наші співгромадяни отримують найбільше посвідок на проживання в ЄС. На другому і третьому місці - громадяни Марокко та Індії, відповідно. Найбільше українців прийняла Польща.

У 2019 вперше посвідку на проживання в країнах-членах ЄС отримали 757 тисяч українців, що робить їх найбільшою групою серед усіх одержувачів. Майже чотири з п'яти дозволів українцям було видано Польщею, пише Європейська правда.

Основна причина, з якої поляки видавали українцям дозвіл на проживання, - це зайнятість (87% документів).

На другому місці за кількістю отриманих дозволів - громадяни Марокко (133 тисячі дозволів, з яких 47% були видані в Іспанії). На третьому - громадяни Індії (131 тисяча, з них 19% в Німеччині). На марокканців і індійців припадає 35% всіх перших дозволів на проживання, виданих ЄС в минулому році.

Переважною причиною видачі дозволів громадянам Марокко (59%) була сім'я, для громадян Китаю і США - освіта (40% і 37%, відповідно), захист і статус біженця -для громадян Сирії (65%).

Усього ж в 2019 році Євросоюз видав близько трьох мільйонів перших посвідок на проживання для громадян країн, що не входять в ЄС. Це на 6% (або 163 тисячі) більше в порівнянні з роком раніше.

Найбільше дозволів на проживання видала Польща (724 тисячі або 25%), далі - Німеччина (460 тисяч або 16%), Іспанія (320 тисяч або 11%), Франція (285 тисяч або 10%), Італія (176 тисяч або 6 %) і Чехія (117 тисяч або 4%).

Читайте на ГК:Карткова війна: чому бізнес свариться з банками і як постраждають споживачі
Читайте на ГК:Степанов розповів, за яких умов можуть ввести комендантську годину
Читайте на ГК:Чоловік вбрав собаку в лева і лякав перехожих (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...