1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українські ЗМІ повідомляють, що Угорщина не планує заходи у відповідь на заборону для Іштвана Грежі

24.11.2020 19:02 Без кордонів ВАЖЛИВО

Українське видання "Європейська правда" опублікувало коментар угорського високопосадовця, відповідального за Закарпаття.

Українське видання

Угорський високопосадовець Іштван Грежа, якого у вівторок вранці не пустили на Закарпаття, прокоментував заборону на в'їзд до України і, за словами посла, Угорщина не планує заходи у відповідь на це рішення. 

Грежа відреагував на рішення України на своїй Facebook-сторінці, повідомляє "Європейська правда". 

Посадовець підтвердив, що у вівторок вранці він не зміг потрапити у Закарпатську область, оскільки йому заборонений в’їзд. Він пообіцяв надати більше деталей пізніше. 

Разом з тим Грежа зазначив, що саме зараз угорська сторона обговорює, як "зберегти українську кафедру в Ньїредьгазі". В університеті Ньїредьгази діє кафедра української мови та культури, яку відкрили в місті в 2017 році. Наразі через пандемію коронавірусу ця кафедра, як і інші, зазнає фінансових труднощів.

За наявною інформацією, Україна заборонила в'їзд угорським високопосадовцям Яношу Потапі та Іштвану Грежа через агітацію під час виборчої кампанії в Україні. Разом з тим, саме Грежа і Потапі є координаторами найбільшої частки гуманітарних, соціальних та благодійних проектів підтримки Закарпаття.

Читайте на ГК:У Будапешті громадянин Йемену намагався згвалтувати жінку прямо на автобусній зупинці
Читайте на ГК:Угорщина на першому місці серед країн ЄС з вакцинації проти ковіду
Читайте на ГК:В Угорщині - максимальна кількість смертей від коронавірусу
загрузка...