1. Новини Закарпаття
  2. >

Опубліковано рейтинг найдорожчих міст

18.11.2020 20:34 Без кордонів

Новий звіт показує, як пандемія COVID-19 змінила вартість життя, приблизно, в 130 містах по всьому світу з початку 2020 року.

Новий звіт показує, як пандемія COVID-19 змінила вартість життя, приблизно, в 130 містах по всьому світу з початку 2020 року.

Аналітики The Economist Intelligence Unit (EIU) опублікували рейтинг найдорожчих для життя великих міст. До першої трійки увійшли Гонконг, Цюріх і Париж.

Відзначається, що в минулому році Сінгапур і Осака займали перше місце поряд з Гонконгом, однак пандемія коронавірусу змістила їх вниз, а пальму першості отримали Цюріх і Париж. 

"Пандемія COVID-19 послабила долар США, тоді як західноєвропейська та азіатська валюти зміцнилися, що і змінило ціни на товари і послуги", - пояснила ситуацію представниця EIU Упасана Датт. 

При цьому в Сінгапурі падіння цін пояснюють виїздом іноземних працівників.

"У зв'язку з тим, що загальне населення міста скорочується вперше з 2003 року, попит знизився і почалася дефляція. Осака спостерігає подібні тенденції, коли споживчі ціни стагнують, а японський уряд субсидує видатки, такі як громадський транспорт", - додала вона. 

Так виглядає топ-5 найдорожчих міст за версією EIU: 

1 місце - Цюріх, Париж, Гонконг;

2 місце - Сінгапур;

3 місце - Тель-Авів і Осака;

4 місце - Женева і Нью-Йорк;

5 місце - Копенгаген і Лос-Анджелес. 

У перелік найдешевших міст світу увійшли: Дамаск, Ташкент, Лусака, Каракас і Алмати. Київ у рейтингу займає 101 місце, опустившись на 15 позицій, порівняно з минулим роком.

При розрахунку рейтингу експерти EIU враховують ціни на 138 різних товарів і послуг - від продуктів та одягу до вартості оренди житла і навчання дітей у приватних школах. 

За еталон береться Нью-Йорк, вартість життя в цьому місті приймається за 100 балів, іншим містам присвоюється більше чи менше число балів, залежно від того, дорожче обходиться в них життя, чи дешевше.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...