1. Новини Закарпаття
  2. >

За жовтень в Німеччині затримано 94 українця. Вперше показник менше 100

10.11.2020 12:51 Без кордонів

До вашої уваги стаття від euhosti.blogspot.com мовою оригіналу:

Судячі з німецьких ЗМІ та офіційних прес-релізів поліції (див. тут) в жовтні скоротився потік нелегалів з України. Більшість затриманих, як завжди, становлять саме "чорні" заробітчани, які рвуться на нелегальну працю. В липні було 136 затриманих (див. тут), в серпні - 105 затриманих (див. осьде), у вересні - 118 затриманих українців (див. тут). 

І от в жовтні, нарешті, менше 100 затриманих - 94. Чи то з запізненням, але спрацювали і на невгомонних заробітчан корона- обмеження, чи то у закарпатських трактористів, які вдають з себе перевізників, надивившись кіно, закінчились ті "буси", а може просто перезмінка на українсько-угорському кордоні, через який пре людський контрабандний потік. 

За першу декаду жовтня динаміка затримань зберігалась (див. тут). У другій жовтневій декаді вже намітилось незначне зниження (див. осьде). Ну а підсумкова цифра жовтня взагалі виявилася меншою на 20%, ніж вересневий показчик. Все просто - в цьому блозі вже повідомлялося, що німецька поліція накрила і рознесла вщент цілу мережу агентств-посередників, постачаючих в ФРН нелегальних трудових мігрантів (див. тут). Тож, явище нікуди не ділося, поки що просто зменшились німецькі пропозиції щодо заробітків на "чорну". Ділки чорного ринку праці стали більш обережними. Про це можна судити і з поведінки самих "чорних" заробітчан при затриманні.

Певна річ, їх вже інструктують що і як говорити поліції. Тобто їм кінець-кінцем пояснили, що "безвіз" в жодному разі не дає права на роботу в ЄС і треба вдавати з себе туристів і тільки туристів! Але, неосвіченість нікуди не дінеш! Чому бідні? Тому що дурні. А чому дурні? Тому що бідні! Поки що матеріал засвоюється дуже тяжко. Щось недочули. Щось забули. Щось взгалі не знали і ті інструктори... Ну і звісно ж, поки що ніяк не вдається переконати заробітчан-будівельників не тягати з собою в Європу перемазані фарбою "спортиви" з пухирями на колінах та старі остроносі туХлі зі свадьби - робочий одяг називається! Плюс ще й перевізники на тіх "бусах", на українських номерах...

Короче, в третій декаді жовтня - знову два групових затримання. Прийняли весь бус (5 осіб) в  Рупперсдорфі (Ruppersdorf - нім.), що в 20 км від польського кордону, а потім,як повідомляє прес-офіцер поліції Джанін Лумтшер (Janine Lumtscher - нім., див. тут), ще один бус (9 осіб) на автобані А72, на АЗС  Фогтланд Зюйд (Vogtland-Süd - нім.), що в 30 км від чеського кордону. Більшість інших затриманих - поодинокі шукачі щастя. Багато хто з них, на запитання німецького поліцейського "Куди прямуєте?" - все ще щиро і з посмішкою відповідав: "В Німеччину, працювати!"... 

В плані нелегального працевлаштування українців в ФРН, показовим став суд над польським підприємцем, про який писала наприкінці жовтня німецька газета Donaukurier див. тут.

Поляк, використовуючи свою власну фірму як транспортну компанію, що здійснювала пасажирські перевезення в Німеччину, крім іншого, пропонував послуги нелегального працевлаштування українцям. Всього в судовій справі фігуровало 46 епізодів подібної діяльності - тобто 46 людей були втягнуті поляком в "чорний" бізнес. Люди здебільшого відправлялись працювати на будівельні майданчики. Але дійшло, навіть, до заворушень серед українських працівників - їм місяцями не виплачував зарплатні польський роботодавець. Формально люди були працевлаштовані саме на польській фірмі, а реальний німецький роботодавець - будівельна компанія - платила не напряму працівникам, а саме польському посередникові за послуги. Кінець-кінцем, коли вибухнув скандал з українцями, а поляка заарештували, німці тихенько заплатили працівникам готівкою - декого з них депортували, дехто самостійно поїхав додому. Слід сказати, що у цьому випадку як і у більшості інших, ані німецькі правоохоронні органи, ані німецька Феміда, не дуже то й цікавилася українськими працівниками. Їх, перш за все, цікавили ті німецькі та польські фірми, які декілька років, використовуючи українців, не платили в німецький бюджет та в соціальні фонди - от що головне в подібних історіях. Німці б'ються за свій власний державний гаманець. Втім і в польський бюджет поляк не платив за українців жодної копійчини. До слова - цих 46 працівників, які були згадані, я жодним чином не рахував як затриманих цьгоріч в жовтні, це справа минулого року. Просто суд над поляком відбувається лише зараз. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...