1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі по-новому братимуть на роботу українських медиків

31.10.2020 14:23 Без кордонів

Влаштуватися на роботу медикам можна буде після виконання певних вимог.

Влаштуватися на роботу медикам можна буде після виконання певних вимог.

У польських лікарнях спостерігається дефіцит лікарів, а тому країна спрощує працевлаштування лікарів-спеціалістів, які здобули професійну кваліфікацію за межами Європейського Союзу. Зокрема, йдеться і про українців.

Про повідомляє InPoland.net.pl, посилаючись на Сенат Польщі.

Зазначається, що на роботу медиків братимуть на термін до 5 років. Перший рік вони працюватимуть під контролем польських колег.

Але, щоби працювати у сусідній країні, українські медики повинні: знати польську мову, мати трирічний досвід роботи, диплом лікаря, завірений консулом Польщі, і пройти в країні кваліфікаційне навчання. 

Наразі запропоновані зміни до закону про боротьбу з COVID-19 перебувають на фінальній стадії ухвалення, їх ще має підписати президент Анджей Дуда. Крім того, пропонується до заробітної плати надати премії медикам, які залучені до боротьби з епідемією, та звільнити їх від кримінальної відповідальності за помилки.

Водночас, як пише Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, медики з України також висловлюють бажання працювати в Польщі, але наразі цей процес ускладнений. Тому наразі українці їдуть працювати у сфері охорони здоров'я до Чехії і Словаччини.

Свої прагнення вони пояснюють низькою зарплатою в Україні, відсутністю медичного страхування і заходів захисту від коронавірусу. Зазначається, що за пів року звільнилися з роботи майже 8,5 тисячі медичних працівників. 

Читайте на ГК:Польща посилює правила в'їзду в країну: чого очікувати українцям
Читайте на ГК:У Польщі очікують наплив українських медиків
Читайте на ГК:"Національний локдаун": Польща знову посилює карантин у зв'язку з рекордною кількістю заражень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...