1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

Запроваджується нова форма декларації на митниці: відомо коли і що зміниться

28.10.2020 21:35 ВАЖЛИВО

Ця декларація буде обов'язковою для ввезення (імпорту) товарів до України, у тому числі, з метою транзиту.

Починаючи з 7-го листопада в Україні запрацює загальна декларація прибуття (ЗДП) для пропуску через митний кордон, повідомили у Держмитслужбі.

Як зазначається, ЗДП – це електронне повідомлення з набором відповідних даних, сформоване перевізником (або від його імені іншою особою) та направлене у вигляді електронного файлу митному органу. Також є можливість заповнити ЗДП безпосередньо на веб-порталі Держмитслужби, в особистому Кабінеті користувача.

Наразі триває спільна підготовка держорганами, задіяними в процесі запровадження ЗДП, процесів та процедур для ефективного впровадження загальної декларації прибуття. На сьогодні в особистому Кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» (https://cabinet.customs.gov.ua/) реалізована можливість провести тестування подання ЗДП (заповнення відомостей в полях ЗДП) та отримати результат щодо можливості прийняття митницею декларації в режимі он-лайн. Для тестування подання ЗДП необхідно мати КЕП.

 

Також у Держмитслужбі зауважили, що ЗДП не подається у разі ввезення:

  • - товарів, що переміщуються морськими, річковими та повітряними суднами, які під час перебування на митній території України не роблять зупинок у портах чи аеропортах, розташованих на цій території;
  • - товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;
  • - листів, поштових карток та секограм;
  • - товарів, що переміщуються відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу;
  • - військової техніки та інших товарів, передбачених статтею 252 Кодексу;
  • - товарів, що ввозяться на митну територію України особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 383 - 386, 388, 389, 391 і 392 Митного кодексу України, та які ввозяться на митну територію України у зв'язку з наданням таких пільг;
  • - товарів, що переміщуються із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А.;
  • - товарів, що переміщуються громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності, у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі;
  • - товарів, що ввозяться для спортивних цілей учасниками офіційних спортивних змагань;
  • - припасів, які знаходяться на борту транспортного засобу, що прибуває на митну територію України;
  • - транспортних засобів особистого користування;
  • - товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;
  • - органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації.

Слід також зазначити, як зауважили в Європейській Бізнес Асоціації, ЗДП є абсолютно новою формою документу, котру компанії перевізники мають заповнювати до перетину кордону України, та яка продовжить гармонізацію українського митного законодавства до норм та вимог ЄС.

Водночас, дана ситуація викликає занепокоєння у бізнесу, адже, на даний момент відсутні нормативно-правові акти, які б чітко регулювали всі процеси такого нововведення для бізнесу. Так, наразі не затверджено зміст самої декларації – проєкт знаходиться на сайті Мінфіну, та досі не затверджений Кабінетом Міністрів України порядок її подання. При цьому, Митним кодексом передбачена відповідальність за порушення – не подання такої декларації.

"Також залишається зовсім не врегульованою процедура  подачі таких документів іноземними перевізниками чи їх представниками, адже в проєкті документу мова йде лише про українську форму такої декларації (без англомовної версії). Крім того, не охоплено такі напрямки ввезення вантажів, як авіа, морський та залізничний, не погоджено формат даних з морськими перевізниками або їх агентами", - зазначили у ЄБА.

Відтак, Європейська Бізнес Асоціація закликає Мінфін та Державну митну службу звернути увагу на недостатню підготовку до впровадження декларації. Зокрема, спільнота просить пришвидшити процес погодження форми декларації та передбачити англомовний варіант декларації. Крім того, надати можливість тестового періоду подачі декларацій для компаній, аби налаштувати свої виробничі процеси – а з 7 листопада компанії мали змогу подати нову версію декларації, але подача попередньої декларації також не вважалась порушенням (можливість використання паралельно з ЗДП попередні митні декларації ПД і інформацію морських агентів у електронному вигляді відповідно до Наказу Мінфіну № 308 від 10 березня 2015).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на митниці незадекларовані брендові речі припадають пилом, а вартість конфіскату навіть побоюються озвучити.

Читайте на ГК:"Не є чимось героїчним втопитися в Тисі чи загинути в горах при втечі": неодноразово поранений закарпатський військовий шокував своїми історіями з фронту (ФОТО)
Читайте на ГК:Скандал навколо Закарпатського ТЦК набирає масштабів: хто відповідатимете за смерть чоловіка мобілізованого з епілепсією?
Читайте на ГК:Вбивцю вимагають ув'язнити довічно: організатор та учасники масової бійки у Підвиноградові постануть перед судом (ФОТО)