1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ

В ЄС вводять єдину систему переміщення в зоні Шенгену на період пандемії

13.10.2020 23:04

Усі регіони будуть класифіковані за чотирма колірними категоріями залежно від поширення захворювання. Кожному регіону будуть відповідати правила перетину кордонів.

Країни Євросоюзу погодили єдину систему організації переміщення людей всередині Шенгенської зони, засновану на санітарній ситуації в усіх країнах Європи. Про це йдеться в поширеній у вівторок, 13 жовтня, заяві Ради ЄС із загальних питань.

"Рада затвердила рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень на свободу переміщень у відповідь на пандемію. Ці рекомендації повинні дозволити уникнути фрагментації і порушень функціонування Шенгену і сприяти підвищенню прозорості та передбачуваності для людей і бізнесу", - йдеться в документі.

До цього всі карантинні та інші санітарні заходи кожна держава ЄС вживала самостійно, що приводило до плутанини при переміщенні Європою.

В основі системи лежить розроблений Єврокомісією проект створення загальноєвропейської карти санітарної ситуації в регіонах Європи, яка буде оновлюватися в щотижневому режимі на підставі єдиних для всього ЄС критеріїв. Вона буде доступна онлайн на ресурсі ЄК reopen.europa.eu.

Усі регіони будуть класифіковані за чотирма колірними категоріями залежно від поширення захворювання: червоний (найвищий), помаранчевий, зелений (найнижчий) і сірий (якщо інформації для оцінки недостатньо).

При переміщенні людей між "зеленими" регіонами в будь-якій частині Європи жодні обмеження вводитися не повинні. При переміщеннях людей з помаранчевих або червоних зон країни ЄС мають право вимагати від них проходження карантину (від 7 до 14 днів) і проходження тестів на коронавірус. Країни ЄС відтепер повинні уникати введення загальних обмежень на перетин своїх кордонів без крайньої необхідності.

Складанням і оновленням санітарної карти Європи займеться Європейський центр з контролю і профілактики захворювань, якому держави співтовариства повинні на щотижневій основі надавати статистичну інформацію про ситуацію з поширенням коронавірусу на своїй території. Зокрема, буде порівнюватися кількість нових випадків заражень на 100 тисяч осіб за 7 і 14 днів, а також відсоток позитивних тестів (від їхньої загальної кількості), проведених за останні сім днів.

У разі введення нових санітарних заходів і обмежень країни співтовариства повинні повідомляти цей центр за 48 годин, щоб інформація стала своєчасно доступна для широкого загалу. Також обов'язковою умовою функціонування цієї системи стане реєстрація всіх людей за будь-яких транскордонних переміщеннях, що дозволить відстежувати регіони, які вони відвідували.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів
Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи