1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Потрібно будувати взаємовідносини між Угорщиною та Україною не на роздмухуванні конфліктів, а на конструктивній співпраці у всіх сферах – Пийтер Сійярто (ФОТО)

23.09.2020 21:46 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Міністр закордонних справ та зовнішньо-економічних відносин Угорщини взяв участь у відкритті нового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці.

Міністр закордонних справ та зовнішньо-економічних відносин Угорщини взяв участь у відкритті нового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці.

Урочистість за традицією відбувалась у протестанській церкві на площі Кошута.

Учасників торжества вітав господар храму, пастор реформаторської громади Берегова Ференц Тарецкезі. Під склепінням в супроводі старинного органу прозвучав гімн інституту – молитва Ракоці, у виконанні всіх присутніх.

Ведуча заходу, керівник секретаріату ЗУІ Андреа Молнар представила почесних готей, зокрема Пийтера Сійярто, держсекретаря Угорщини з національних питань Яноша Арпада Потапі, єпископів Мукачівської римо-католицької дієцензії Антала Майнека та Закарпатської реформаторської церкви Шандора Зана Фабіана, декана греко-католиків Берегівщини Ференца Данко, інших.

З вітальним словом до зібрання звернувся в.о.ректора вишу Іштван Черничко. Він коротко зупинився на досягненнях навчального закладу, побажав сьогоднішнім першокурсникам гідно продовжувати його славні традиції.

Відбулася презентація найвищої відзнаки ЗУІ – премії імені Ракоці. Щороку її вручають двом особам – одній із-за кордону, вітчизняним представникам за визначний вклад у розвиток угорської освіти в регіоні. Нині Вчена рада вишу присудила її Пийтеру Сійярто та Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству. Від імені останнього нагороду приймали голова ЗУПТ Ілдика Орос та її заступники Імре Бенедек, Аранка Добша, Лайош Сіладій, Шандор Надь і Єва Бок.

Андреа Молнар коротко ознайомила присутніх із трудовою та політичною діяльністю Пийтера Сійярто, відмітила його визначний вклад у розвиток угорсько-українських відносин, мужню позицію в дискусіях двох країн щодо спірних позицій.

Відтак слово надається міністру. Він щиро дякував за високу відзнаку і зупинився на сьогоднішніх не простих стосунках між сусідніми державами.

“Україна, зокрема Закарпаття, завжди може розраховувати на безкорисливу допомогу Угорщини,- наголосив керівник зовнішьополітичного відомства.- В цьому мали змогу неодноразово переконатись. Тому потрібно будувати взаємовідносини не на роздмухуванні конфліктв, а конструктивній співпраці у всіх сферах.”

Президент інституту Ілдика Орос розповіла, що студенти сьогодні успішно вивчають обидві мови – українську та угорську, навіть при вступі на всі факультети складали тести з державної, причому досить успішно.

“Шлях України до Європи, безумовно, лежить через Закарпаття і нам необхідно зробити все можливе, аби в цьому квітучому краї не зів’яла жодна квітка,”- завершила свою промову президент.

Її позицію підтримав і голова благодійного фонду “За ЗУІ” Василь Брензович.

“Незважаючи на всі труднощі, угорська громада області вистояла і продовжує розвиватись,”- зазначив лідер КМКС.

На урочистому зібранні високі відзнаки вишу були вручені також Іштвану Ковтюку, Отілії Фізеші та Пірошці Ковач, Миколі Беловичу.

На завершення першокурсники склали урочисту присягу та виконали невмиручий гімн студентів “Gaudeamus igitur”.

Представники історични х церков попросили Божого благословення для всіх присутніх.

Нагадаємо, Будапешт назвав умови зустрічі Орбана із Зеленським

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...