1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Україна більше не переписуватиме Закон про освіту - МЗС

08.09.2020 17:10 Без кордонів ВАЖЛИВО

У Румунії просять забезпечити мовні права етнічних румунів. У МЗС України повідомили, що вже врахували всі зауваження Венеціанської комісії.

У Румунії просять забезпечити мовні права етнічних румунів. У МЗС України повідомили, що вже врахували всі зауваження Венеціанської комісії.

Україна після виконання рекомендацій Венеціанської комісії не має наміру більше змінювати закон Про освіту на вимогу інших країн. Про це у вівторок, 8 вересня, на спільній з главою МЗС Румунії прес-конференції заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Коли закон Про освіту був прийнятий, Венеціанська комісія Ради Європи висловила низку зауважень до нього, Україна внесла зміни в цей закон і виконала рекомендації Венеціанської комісії. Ми не плануємо більше міняти цей закон, щоб задовольняти вимоги тих чи інших країн, але ми абсолютно налаштовані забезпечити імплементацію цього закону таким чином, щоб інтереси України і саме в цьому випадку інтереси Румунії були захищені", - сказав Кулеба.

Він також нагадав, що перехід на нову систему освіти для шкіл з мовою викладання національних меншин перенесений на 2023, і ще є час, щоб забезпечити адаптацію.

У свою чергу глава МЗС Румунії Богдан Ауреску звернувся до України з проханням забезпечити мовні права етнічних румунів. За його словами, це питання залишається пріоритетом для двостороннього порядку денного.

За словами Ауреску, міністри погодили продовження діяльності комісії для захисту прав національних меншин, останнє засідання якої відбулося в грудні 2018 року.

Також міністри обговорили завершення переговорів про протокол щодо двостороннього співробітництва в сфері освіти щодо мовних прав етнічних румунів і можливість проведення переговорів для укладення угоди про забезпечення прав нацменшин.

Крім того, міністр закордонних справ Румунії запевнив Україну в підтримці її європейського та євроатлантичного шляху.

Читайте на ГК:Міністр Кулеба розповів про наслідки скандалів з Угорщиною для України
Читайте на ГК:Стало відомо, кого призначили на посаду заступника голови Берегівської районної ради
Читайте на ГК:Завдав закарпатці удар ножем у спину та забрав із гаманця 1200 грн: у Берегові судитимуть чоловіка
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...